Naga Markets

Zakupy w Chinach - co warto wiedziećPowstanie internetu spowodowało, że świat znacznie się dla nas wszystkich skurczył. Dziś prowadzenie rozmowy z kimś oddalonym o tysiące kilometrów nikogo już nie dziwi. Co ciekawe, możliwe jest również robienie zakupów w krajach na drugim końcu świata. Dobrym tego przykładem są coraz popularniejsze zakupy w Chinach. Co powinno się wiedzieć, jeśli zechce się zamówić coś w chińskim sklepie?

Zakupy z Chin — jak je zamówić?

Od czego trzeba zacząć przygodę z zamawianiem towarów z Chin? Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby dowiedzieć się, gdzie takie zamówienia można składać. Rzecz jasna można skorzystać z jednego z tysięcy regionalnych sklepów internetowych i negocjować wysyłkę do Europy, lecz po pierwsze sporym problemem mogłaby się okazać bariera językowa, a po drugie, duże koszta transportu.

Najlepszym miejscem do robienia takich zakupów jest portal Aliexpress. Jest to strona podobna do obecnego na rodzimym rynku portalu aukcyjnego, na której znaleźć można ogromny wybór różnorodnych pozycji. Poszczególni sprzedawcy bez problemu porozumiewają się po angielsku, a często nawet po polsku. Co ciekawe, duża część ofert wysyłana jest za darmo, co znacznie obniża koszt takiego zakupu.

Jak natomiast wygląda dostępność produktów? Jak się okazuje, w tym wypadku rynek chiński jest bezkonkurencyjny i jest w stanie zaspokoić dosłownie wszystkie potrzeby.

Czy da się obniżyć nieco cenę?

Przed jakimi przeszkodami zwykle stają klienci, którzy chcą zrobić zakupu w chińskich sklepach? Przede wszystkim nie wiedzą, ile wynosi czas dostawy przesyłki, a po drugie, mimo wszystko problemem może być cena. Co więc trzeba o tym wiedzieć?

Termin dostarczenia przesyłki jest rzecz jasna bardzo różny, ponieważ może wynieść zaledwie kilkanaście dni, jak i kilka tygodni. Wszystko w tym wypadku zależne jest od formy dostawy, czy paczka ma być wysłana statkiem, czy też samolotem.

AVA Trade

Jeśli chodzi o ceny, to często rozwiązaniem tego problemu są kody rabatowe do Aliexpress. Znaleźć je można np. na stronie Rabatio.com, na której obecne są kody i kupony również do wielu innych sklepów internetowych.

Artykuł partneraŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRobotyzacja i automatyzacja procesów. Szansa, nie zagrożenie
Następny artykułRodzaje produktów pozabankowych. Kiedy warto skorzystać z chwilówki, a kiedy z pożyczki na raty?
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.