Naga MarketsJack Ma nie osiada na laurach. Poprzez inwestycje stara się jeszcze bardziej rozbudować potęgę Alibaby. Według inwestorów mógł jednak przesadzić. Wielu z nich sprzedało akcje spółki, której wycena zmniejszyła się o około 60 mld USD. To efekt kilku nieudanych decyzji prezesa Alibaby.

Według prognoz, Alibaba Group Holding Ltd. ma zanotować pierwsze osunięcie zysków od półtora roku. Jest to rezultat inwestycji w kilka stratnych przedsięwzięć oraz walki z Tencent Holdings na terytorium sprzedaży detalicznej i płatności. Wprawdzie przychody mają zwiększyć się o 53% do poziomu 59 mld juanów (9,3 mld USD), to wzrost będzie najsłabszy od siedmiu kwartałów.

Największy sklep online w Chinach stara się przy pomocy olbrzymich inwestycji wywalczyć drogę ze spowolnienia wzrostu w swojej głównej działalności. Spółka weszła w takie dziedziny jak logistyka, obliczenia w chmurze, filmy online czy fizyczna sprzedaż detaliczna. Gdy połączymy ten fakt z wyprzedażą na rynku technologicznym, akcje spółki od osiągniecia szczytu w styczniu straciły ponad 10%. Ten sam problem tyczy się największego konkurenta Alibaby. Tencent od 23 stycznia stracił ponad 100 mld USD swojej wartości.

Alibaba straciła ponad 10% od stycznia


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here