Naga MarketsIndeks rynków wschodzących (MSCI World Index) znalazł się w tym miesiącu na historycznych maksimach. Wzrosty są najprawdopodobniej rezultatem powrotu optymizmu na pierwszą fazę porozumienia w wojnie handlowej USA i Chin. Jednakże dla strategów z Citi, to nie jest jeszcze odpowiedni moment na zakup akcji z rynków rozwijających się. Bank czeka na dwa inne czynniki.

Na rynkach w ostatnim czasie widoczny jest optymizm w związku z potencjalnym porozumieniem handlowym fazy pierwszej między Stanami Zjednoczonymi, a Państwem Środka. Jak dotąd jednak nie ujawniono czasu ani miejsca podpisania tejże umowy. Nie wiadomo zatem, czy zostanie ona uzgodniona jeszcze w tym roku. Oba kraje wciąż pozostają w impasie. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że USA prawdopodobnie odroczą nałożenie kolejnych taryf na chińskie towary, które zaplanowano na 15 grudnia.

PRZEfajneCENY! Płatne wersje biletów na Invest Cuffs 2020 teraz 20% taniej! Tylko z kodem BLACKWEEK

Spadek wartości dolara i wyższa podaż pieniądza w Chinach

Stratedzy z Citigroup, w tym Jeremy Hale, za znacznie istotniejsze sygnały przy decyzji o zakupie akcji rynków wschodzących uznają wzrost podaży pieniądza w Chinach oraz spadek wartości dolara.

„Kiedy obniżenie nominalnej stopy procentowej Chin, którego Citi spodziewa się w 2020 r., przełoży się na wzrost M2, możliwe, że zauważymy wyraźniejszy punkt zwrotny przy zwiększaniu zaangażowania na rynkach wschodzących” – uważają stratedzy z Citi.
„Również odwrócenie na dolarze jest jednym z naszych sygnałów zwiększających ekspozycję na EM [emerging markets]” – dodają.

Zobacz też: GBPJPY – kurs funta fałszywe wybił kluczowy opór?

Według strategów z Citigroup, złagodzenie polityki pieniężnej przez Chiny do tej pory bardziej dotyczyło lokalnej waluty, a słabszy juan niekoniecznie jest pozytywny dla lokalnych aktywów ryzyka. Jednak wzrost podaży pieniądza zachęciłby do prywatnej konsumpcji, pożyczek i inwestycji – co byłoby korzystne dla aktywów z rynków wschodzących.

Dolar rośnie do nowych maksimów

Kurs dolara w relacji do pozostałych walut z koszyka indeksu DXY rośnie dziś do nowych maksimów. Aktualne poziomy cenowe widziane były ostatnio 11 października br. Ponadto, notowania mogą pokonać kluczowy opór w okolicach 98,82. Jeśli atak byków okaże się skuteczny, otworzą oni sobie drogę do przełamanej linii trendu wzrostowego oraz oporu horyzontalnego przy 98,72. Na razie zatem nie widać oznak zbliżającego się osłabienia, na które liczy Citi.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres dzienny indeksu dolara (DXY) - 29.11.2019 r.
Wykres dzienny indeksu dolara (DXY) – 29.11.2019 r.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here