NBP, Narodowy Bank Polski i kursy walutNarodowy Bank Polski (NBP) zaprezentował zaktualizowaną tabelę średnich kursów dla sesji środowej, 23 października 2019 roku. Wynika z niej, że kursy walut po godzinie 12:00 umacniały się do polskiego złotego, gdzie wyjątkiem były notowania funta, tracące po głosowaniu ws. Brexitu.

Średnie kursy walut NBP w środę, 23 października 2019 roku, po godzinie 12:00 kształtowały się następująco:

  • Kurs euro (EURPLN): 4,2778 zł
  • Kurs dolara (USDPLN): 3,8473 zł
  • Kurs franka (CHFPLN): 3,8887 zł
  • Kurs funta (GBPPLN): 4,9449 zł

Kurs funta traci przez Brexit i spada pod 4,95 zł. Euro i frank delikatnie odbijają, euro bez zmian

W stosunku do wtorkowych kursów średnich, notowania funta szterlinga tracą ponad 0,5% i spadają poniżej 4,95 zł, co jest pokłosiem wieczornego głosowania w parlamencie brytyjskim odnośnie Brexitu. Rynek wie już, że rozwód nie będzie miał miejsca 31 października, w efekcie czego GBPPLN oddawał część zysków.

Nazwa waluty Kod waluty Średni Zmiana proc.
dolar amerykański 1 USD 3,8473 0,17
euro 1 EUR 4,2778 -0,03
frank szwajcarski 1 CHF 3,8887 0,09
funt szterling 1 GBP 4,9449 -0,51

Źródło: Tabela kursów średnich NBP nr 206/A/NBP/2019

– Na rynku krajowym dziś poznaliśmy kolejną porcję danych z polskiej gospodarki, tym razem odnośnie sektora budowlanego. Produkcja budowlano-montażowo wzrosła we wrześniu o 7,6% w skali roku wobec oczekiwanych 6,6% w skali roku. W październiku wzrósł także wskaźnik koniunktury gospodarczej GUS do 101 pkt., co stanowi pozytywny symptom. Dziś złoty pozostaje nieco słabszy względem euro czy złotego, co może mieć także związek z lekkim umocnieniem waluty amerykańskiej – komentuje Anna Wrzesińska z Noble Markets.

Złoty koryguje w środku tygodnia, co widać do dolara oraz franka. Kurs USD umacnia się o niemal 0,2%, a franka o 0,1%. Bez zmian pozostaje kurs euro, który porusza się pod poziomem 4,28 zł.

– USD/PLN lekko odreagowuje ostatnie silne spadki, co ma związek z umocnieniem waluty amerykańskiej. Kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej kluczowych średnich kroczących EMA w skali H4 (50-, 100- i 200-okresowej) oraz chmury ichimoku, co jak  na razie ogranicza skalę korekty wzrostowej. Najbliższy geometryczny poziom oporu wynikający ze zrównania się korekt znajduje się na poziomie 3,8525 – dodaje Wrzesińska.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 23.10.2019 EUR/USD i USD/JPY
Następny artykułPolskie bezrobocie spadło do najniższego poziomu od 29 lat
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here