Zaktualizowana strategia PCF Group przewiduje m.in. produkcję gier z segmentu AAWarszawa, 28.09.2021 (ISBnews) – PCF Group przyjął aktualizację strategii rozwoju, która zakłada obecnie poszerzenie portfolio gier produkowanych przez grupę o gry z segmentu AA, produkcję gier kategorii AAA i AA w nowych dla grupy gatunkach oraz pozyskania nowych zespołów produkcyjnych lub też przejęcia podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo, podała spółka.

„Zaktualizowana strategia grupy zakłada możliwość: (i) poszerzenia portfolio gier produkowanych przez grupę o gry z segmentu AA z założeniem, że przy krótszym czasie produkcji, niższym budżecie i mniejszej objętości (ang. scope), będą się one charakteryzować jakością porównywalną z grami z segmentu Triple-A, (ii) produkcji gier AAA i AA w nowych gatunkach, nie objętych dotychczas działalnością grupy oraz (iii) pozyskania nowego lub nowych zespołów produkcyjnych lub też przejęcia podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo w nowych dla działalności grupy obszarach, tj. nowym segmencie AA i gatunkach innych niż gry typu shooter i gry akcji, łączące elementy RPG” – czytamy w komunikacie.Zgodnie z założeniami spółki, celem zaktualizowanej strategii jest osiągnięcie przez grupę pozycji jednego z czołowych, niezależnych studiów deweloperskich na świecie, a począwszy od roku 2024, osiągnięcie celu w postaci corocznej premiery gry wyprodukowanej przez grupę w modelu pracy z wydawcą lub w modelu self-publishing, podkreślono.

Aktualizacja strategii grupy nie wiąże się ze zmianą celów określonych w dotychczasowej strategii grupy, zaznaczono także.

„W tym zakresie spółka potwierdza kontynuację przyjętego modelu biznesowego grupy polegającego na równoległej produkcji kilku gier z segmentu Triple-A w modelu współpracy z wiodącymi globalnymi wydawcami, jak również dalszy rozwój produkcji gier AAA w modelu self-publishing, tj. jako wydawca wyprodukowanych przez grupę gier w oparciu o istniejące lub nowo wytworzone IP” – czytamy dalej.

PCF Group jest producentem gier wideo specjalizującym się w grach z gatunku shooter, który współpracuje z wiodącymi, międzynarodowymi wydawcami gier. Grupa PCF prowadzi założone w 2002 roku studio produkcyjne People Can Fly, które jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. Spółka zadebiutowała na GPW w 2020 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs 2020 | akcje pzu | eurocash kurs akcji | kurs lewa | kurs euro nbp | kurs akcji pzu | złotówki |

investChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here