Naga Markets

Zakres odbicia na EUR/USD pozostaje ograniczony. Dolar nie zamierza zwalniaćIndeksy na Wall Street nie mogą się zbytnio pozbierać po wczorajszej przecenie, a korekta dolara na szerokim rynku nadal pozostaje kosmetyczna – tak wygląda sytuacja w środę po południu. Dzisiaj rynek otrzymał dane o inflacji PPI (producenckiej) za sierpień – nie były one tak dramatyczne jak CPI, ale i tak nadal utrzymuje się znacząca presja cenowa.

Dolar pozycjonuje się pod przeszłotygodniową podwyżkę

Oczekiwania na podwyżkę stóp procentowych przez FED aż o 100 punktów bazowych na posiedzeniu 21 września cofnęły się do 30 proc., ale i tak pozostają spore. Rano zwracałem jednak uwagę na to, że taki ruch ze strony FED wydaje się być mało realny.W zamian za to inwestorzy powinni się liczyć z tym, że w listopadzie zobaczymy czwartą z rzędu podwyżkę o 75 punktów bazowych i cykl raczej nie zakończy się na przełomie roku w okolicach 4,0 proc., tylko wyżej. W takim środowisku dolar może pozostać silny.

Wykres tygodniowy FUSD
Wykres tygodniowy FUSD

Na tygodniowym koszyku dolara widać, że korekta (w biegu?) mogła być dość płytka i realnym scenariuszem staje się próba testowania i wybijania szczytu z zeszłego tygodnia (110,78 pkt.). Czy będzie mieć to miejsce przy okazji posiedzenia FED?

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Odbicie EURUSD jest dzisiaj niewielkie. Analiza techniczna dopuszcza jednak możliwość powrotu ponad parytet i sprawdzenia linii spadkowej trendu przy 1,0075. Czy jednak rynek będzie miał tyle siły? W średnim terminie rośnie ryzyko ustanowienia nowych, tegorocznych dołków poniżej 0,9864.


Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here