Naga MarketsOd poniedziałku zaczął się nowy miesiąc, październik. Możemy sobie zatem pozwolić na podsumowanie września. Patrząc na wykres bitcoina, nie wygląda to najlepiej. Kurs największej kryptowaluty poruszał się bowiem w zakresie niecałych 1330 dolarów.

30-dniowy okres wrześniowego handlu na Bitcoinie zakończył się w niedzielę. Ceny w ciągu miesiąca oscylowały pomiędzy dołkiem na okrągłym poziomie 6100 USD, a szczytem, który wyznaczony został na 7429.20 USD, zgodnie z danymi giełdy Bitfinex.

Ogólnie rzecz biorąc, był to najniższy miesięczny zakres od lipca 2017 r. Wtedy bitcoin handlowany był zakresie 1095,8 USD, zgodnie z danymi z Bitfinex. Co więcej, miesięczny wolumen we wrześniu był najniższy od kwietnia 2017 r. Jak widać na poniższym wykresie, od 5 miesięcy wolumen obrotu znajduje się poniżej średniej.

Wykres miesięczny BTCUSD. Żródło: tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ceny wciąż ponad 20-miesięczną średnią

Kurs Bitcoina na wykresie miesięcznym znajduje się w bardzo ciekawym miejscu z uwagi na obecność 20-okresowej średniej kroczącej, która jest niezwykle popularna wśród traderów. Cena testowała tą średnią zarówno w sierpniu jak i październiku. Biorąc pod uwagę to, że zamknięcia kolejnych okresów mają miejsce ponad średnią, wciąż jest ona respektowana jako dynamiczne wsparcie.

Z kolei patrząc pod kątem price action, dostrzec można na wykresie formację inside bar, gdzie wrześniowa świeca w całości zawiera się w zakresie handlu z sierpnia.

Istotne jest teraz co przyniesie biężący miesiąc. Wybicie górą i zamknięcie ponad maksimami (z sierpnia) tzw. świecy matki na poziomie 7756.10 USD, mogłoby wskazywać na potencjał do kontynuacji trendu wzrostowego. Kolejny istotny cel znalazłby się w okolicach maksimów lipca na poziomie $ 8500.

Zobacz też: Willy Woo: Bitcoin wart $50 tys. do 2021 r.

Alternatywnie, zamknięcie miesiąca pod 6100 (dołek z września) oraz 5858.60 (dołek z sierpnia) może sprawić, że na rynek powróci zmienność. Ponadto w przypadku realizacji takiego scenariusza, kurs zamknąłby się pod dynamicznym wsparciem w postaci 20-miesięcznej SMA. Najbliższe istotne wsparcie horyzontalne znajdziemy wtedy w okolicach 4900 – 5100.

Wykres miesięczny BTCUSD. Żródło: tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here