Naga Markets  • Zakończył się II etap XVII Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej
  • W obu etapach udział wzięło ok. 18,5 tysiąca uczniów
  • W czołówce rankingu II etapu znaleźli się uczniowie reprezentujący Liceum Ogólnokształcące w Kowarach, którzy wyprzedzili zespoły Bazylianka z Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu oraz Przedsiębiorcze Atomówki z XXV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy wzięli udział w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu SIGG, poznali właśnie wyniki tej fazy zmagań. Drugi etap trwał od 25 lutego do 31 marca 2019 r. i polegał na inwestowaniu środków pieniężnych na rynku kontraktów terminowych na indeksy WIG20 i mWIG40, waluty oraz w kontrakty akcyjne. Na pierwszym miejscu znalazł się Zespół MIXT z Liceum Ogólnokształcącego w Kowarach. Na kolejnych stopniach podium stanęły zespoły Bazylianka z Gimnazjum nr 11 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu oraz Przedsiębiorcze Atomówki z XXV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. To właśnie te drużyny najlepiej wykorzystały wiedzę zdobytą w ramach kursów oraz najkorzystniej rozdysponowały wirtualne środki w kwocie 10 tys. zł.  Zespoły mogły kupować, sprzedawać oraz wystawiać kontrakty terminowe na indeksy WIG20, mWIG40 oraz waluty.

Zespoły, które zajęły miejsca od 1 do 3 w rankingu II etapu SIGG otrzymają nagrodę pieniężną
w wysokości:

Te artykuły również Cię zainteresują

Iron VR S.A.: Trwa emisja akcji


  • 1 miejsce – 3 tys. zł
  • 2 miejsce – 2 tys. zł
  • 3 miejsce – 1 tys. zł.

Podsumowanie II etapu XVII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

Miejsce Drużyna Szkoła Miasto
1 MIXT Liceum Ogólnokształcące w Kowarach Kowary
2 Bazylianka Gimnazjum nr 11 im. Adama Mickiewicza
w Nowym Sączu
Nowy Sącz
3 PRZEDSIĘBIORCZE ATOMÓWKI XXV Liceum Ogólnokształcące Łódź
4 EKONOM8 Zespół Szkół Ekonomicznych Mińsk Mazowiecki
5 It’s time to Rejkijawik XIII Liceum Ogólnokształcące Szczecin
6 Blonde and Brunette TCMI Technikum nr 3 Tarnów
7 Wędrowni Kupcy Publiczne Salezjańskie
Liceum Ogólnokształcące
Kraków
8 Giełdacze Liceum Ogólnokształcące Nr II Wrocław
9 ORŁY I Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Żywiec
10 GSE Team Technikum Nr 4 w Krośnie Krosno

 

Kolejny, finałowy etap konkursu odbędzie się 16 kwietnia br. na Sali Notowań w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W Finale weźmie udział łącznie 20 zespołów: 10 najlepszych zespołów w rankingu I etapu oraz 10 najlepszych zespołów w rankingu II etapu, które będą na żywo starały się pomnożyć posiadane wirtualne środki (wirtualny portfel w wysokości 20 tys. zł).

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Przewidziano też nagrody pieniężne dla zespołów i nauczycieli, które zajmą kolejne miejsca na podium, a także dla pozostałych najlepszych drużyn z pierwszej dwudziestki.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i kursu e-learningowego. Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące pod opieką nauczycieli. Każdy Zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Na początku rozgrywek uczestnicy poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty terminowe, a następnie wspólnie decydują, w które chcieliby zainwestować i dokonują transakcji. Zarówno inwestowane pieniądze, jak i zawierane transakcje są wirtualne, ale zlecenia są realizowane na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży.

XVII edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej jest organizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundację GPW, a partnerem strategicznym projektu jest Fundacja im. Lesława A. Pagi. Patronami honorowymi SIGG są: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Finansów, a także Mazowiecki Kurator Oświaty. Ponadto partnerami projektu są: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Warszawski Instytut Bankowości.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here