Naga MarketsKlawiatura z klawisze cryptocurrencySłynny zakład Warrena Buffetta przechodzi na wyższy poziom. Tym razem wyzwanie tworzy Morgan Creek Capital Management – fundusz zarządzający aktywami kryptowalutowymi. Fundusz obstawia milion dolarów, że rynek kryptograficzny prześcignie główny indeks S&P 500 w ciągu kolejnych 10 lat, nazywając zakład “Zakładem Buffetta 2.0”.


Morgan Creek Digital, menedżer aktywów instytucjonalnych skoncentrowany na kryptowalutach, postanowił stworzyć zakład w wysokości 1 miliona dolarów przeciwko indeksowi giełdowemu S&P 500 (SPX), twierdząc, że stworzony przez fundusz indeks 10 kryptowalut osiągnie lepsze wyniki w ciągu następnych 10 lat od głównego amerykańskiego indeksu. Idea samego zakładu dotyczy takich samych warunków, które pierwotnie ustalił jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie – Warren Buffett.

Zobacz rónież: Szlachetna paczka – pokażmy, że kryptowaluty mogą czynić dobro!

“Zakład Buffetta” opisywaliśmy przed czterema laty, kiedy to Nowojorski fundusz założył się z Buffettem, że miliarder nie będzie w stanie zarobić od niego więcej dokonując prostej inwestycji. W 2007 roku Warren Buffett przyjął zakład w wysokości miliona dolarów, że fundusz indeksowy w ciągu 10 lat prześcignie zbiór funduszy hedgingowych. Jak nietrudno się domyślić – Warren Buffett wygrał zakład. Całość wygranej przeznaczona była na cele charytatywne.

W tym momencie jednak to fundusz zarządzający aktywami kryptowalutowymi rzucił śmiałkom wyzwanie, w którym zbudowany przez nich indeks składający się z 10 kryptowalut ma pokonać w ciągu 10 kolejnych lat wynik osiągnięty przez główny amerykański indeks giełdowy S&P 500. Morgan Creek Digital wzywa inwestorów, aby ci podjęli wyzwanie mówiąc, że według wielu z nich rynek wirtualnych walut nie jest już w stanie osiągnąć dobrych wyników – a zwłaszcza tak dobrych, aby pokonać indeks składający się z największych 500 amerykańskich spółek.

Anthony Pompliano, współzałożyciel i partner Morgan Creek Digital liczy, że zakład na miarę “Buffett Bet 2.0” (Zakład Buffetta 2.0) podejmie ochoczo wielu inwestorów twierdzących, że kryptowaluty nie są w stanie równać się z indeksem giełdowym. Pompliano argumentował swoją pewność tym, że zarówno kryptowaluty jak i same główne akcje typu FANG nie radzą sobie w tym okresie najlepiej – jednak nadal kryptowaluty mają według niego o wiele większe perspektywy wzrostów niż przeszacowane akcje gigantów.

Może Cię zainteresować: SEC podejmie decyzję w sprawie ETF bitcoina w lutym

Za przykład podaje on akcje Facebooka, które w ubiegłym roku straciły ponad 24 procent. Jednak w porównaniu do strat walut kryptograficznych, spadki cen głównych akcji wydają się bardzo małe. Przykładowo – Bitcoin spadł o 37% w ciągu zaledwie jednego miesiąca. W ciągu całego roku wirtualnawaluta spadła o 73 proc. To jednak nie stanowi przeszkody, aby Morgan Creek Digital był byczo nastawiony do stworzonego przez siebie indeksu kryptograficznego.

Jesteśmy bardzo ciekawi czy znajdzie się śmiałek na podjęcie zakładu – w szczytnym celu. Nadal pozostaje dużą zagadką jak stworzony jest kryptograficzny indeks i jak poradzi on sobie w ciągu kolejnych 10 lat.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here