Naga Markets

Zakaz kryptowalut możliwy w Pakistanie. Bank centralny zaleca całkowitą blokadęKryptowaluty są dokładnie obserwowane przez organy i instytucje z całego świata, a szereg przepisów został już wprowadzony w wielu krajach. Tym razem, nieco drastyczne procesy nabrały tempa w Pakistanie, gdzie specjalny międzyministerialny zespół ekspertów przedstawił raport Sądowi Najwyższemu, w którym rekomendowane jest zakazanie kryptowalut.

Kryptowaluty mogą zostać uznane za nielegalne w Pakistanie

Jak podaje bitcoin.com, Bank Centralny Pakistanu miał podjąć decyzję o zakazie używania kryptowalut na terenie kraju. Blokada dotyczyć ma możliwości użytku wszystkich rodzajów krypto. Oprócz własnej rekomendacji, bank zwrócił się również do Sądu Najwyższego o zakazanie “nieautoryzowanych operacji” giełd kryptowalutowych i nałożenie na nie kar.W środę wieczorem, jak podał bitcoin.com, do Sądu Najwyższego miał zostać złożony raport, w którym pakistański międzyministerialny komitet powołany w celu wydania zaleceń dotyczących kryptowalut, miał rekomendować całkowity zakaz używania aktywów cyfrowych w Pakistanie.

Wspomniany komitet znajdował się pod bezpośrednim nadzorem zastępcy prezesa Narodowego Banku Pakistanu (lokalnego banku centralnego) i składać się z urzędników pakistańskiego Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Technologii Informacyjnych, Urzędu Telekomunikacji oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Zobacz również: Wzrost ceny bitcoina do 75 tys. dol. w 2022 roku? Tak twierdzi Seba Bank

W raporcie, komitet stwierdził, że kryptowaluty powinny zostać uznane za nielegalne. Zdaniem zespołu ekspertów, dokładna analiza wykazała, że ryzyka związane z cyfrowymi monetami znacznie przewyższają potencjalne korzyści z perspektywy państwa.

fpmarkets

Jednym z kluczowych argumentów miał być ten o możliwości wykorzystania kryptowalut do nielegalnej działalności, przede wszystkim do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Komitet wezwał też sąd do opracowania odpowiednich przepisów wobec działalności giełd kryptowalutwoych, które zdaniem ekspertów dokonują nieautoryzowanych operacji. W konsekwencji nałożone miałyby zostać kary. Podobne kroki podjęły już inne państwa. Swego czasu pisaliśmy o obszernych działaniach rosyjskich organów: Bank Rosji nakłada kaganiec na branżę kryptowalut! Kolejny zakaz utrudni życie inwestorom?

Raport trafił również do Ministerstwa Finansów, a także Ministerstwa Prawa, gdzie zostanie poddany analizie. Wspólnie z Sądem Najwyższym, instytucje te podejmą finalną decyzje w sprawie legalności kryptowalut. Rezultat ma zostać przedstawiony w kwietniu.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here