Naga MarketsZakaz handlu kryptowalutami to byczy sygnał dla bitcoina, twierdzi Anthony Scaramucci
SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci

Anthony Scaramucci, założyciel firmy inwestycyjnej SkyBridge Capital, komentuje decyzję Turcji o zakazie płatności kryptowalutami i przedstawia bycze prognozy dla bitcoina (BTC). W nowym wywiadzie dla CNBC, Anthony Scaramucci przyznaje, że niektóre regiony z niestabilną walutą mogą nie być gotowe na adopcję BTC.

  • Obawa przed bitcoinem jest według Scaramucciego byczym sygnałem dla dalszego rozwoju sieci
  • Jego zdaniem BTC dalej znajduje się we wstępnej fazie wejścia na rynek, przez co ma przed sobą perspektywę silnych wzrostów

Bitcoin: część krajów nie jest jeszcze gotowa na adopcję BTC

– Rozumiem fakt, że państwowe fundusze majątkowe nie są jeszcze gotowe. Widziałeś, co dzieje się w Turcji. Ogłosili, że zakazują używania kryptowalut w kraju. To może się zdarzyć w innych miejscach, gdzie waluty są niestabilne, a oni nie chcą, aby wprowadzenie BTC było źródłem handlu dla ich obywateli. Czują, że to odbierze kartę przetargową ich bankowości centralnej i politykom – komentował Anthony Scaramucci.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż obszary takie jak Turcja mogą nie być przygotowane na pełne przyjęcie kryptowalut, Scaramucci uważa, że niekoniecznie jest to niedźwiedzi znak. Przedstawiając swój argument, założyciel SkyBridge odwołuje się również do twierdzenia założyciela BlackRock Larry’ego Finka, że klienci instytucjonalni mogą nie być jeszcze zainteresowani aktywami kryptowalutowymi sugerując, że wraz z zakazem Turcji dotyczącym płatności kryptowalutowych, w rzeczywistości wskazują na wzrostowe perspektywy bitcoina. Główna kryptowaluta znajduje się bowiem ciągle we wczesnej fazie rozwoju, co powinno umożliwić jej dynamiczny dalszy wzrost.

– Jeśli spojrzysz na model stock to flow i spojrzysz na rzadkość Bitcoina jako przykład i jeżeli to co Larry Fink mówi jest prawdą, to bitcoin powinien być skazany na rosnącą adopcję. Poziom nasycenia nie jest po prostu jeszcze odpowiednio wysoki, przez co rządy niektórych krajów boją się nowej technologii – dodawał Scaramucci.

Fink powiedział CNBC, że chociaż jest zafascynowany bitcoinem i kryptowalutami, on i jego firma nie widzą jeszcze powszechnej adopcji instytucjonalnych aktywów cyfrowych.

– Istnieją elementy na rynkach finansowych dotyczące kryptowalut, które są prawdziwe, które rosną. Ale jeśli pytasz mnie konkretnie o długoterminowe inwestowanie z państwowych funduszy majątkowych, z funduszy emerytalnych, z usług emerytalnych, z dużych biur rodzinnych, rozmowa o kryptowalutach jest bardzo niewielkim odsetkiem w porównaniu z dyskusjami na temat innych aktywów – twierdził Fink.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Dlatego nie warto kupować teraz kart . Teraz RTx 3080 jest po 10k a zobaczycie tak ja mówię od lutego że w wakacje będzie go można za 5k kupić. W czerwcu zamyka się kopalnia ETH w Polsce która ma wystawić ponad 400 kart ma Allegro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here