Naga MarketsCena BTC wzrosła od 29 września br. o ponad 16 700 dolarów, co stanowi przeszło 41 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że za najstarszą z walut wirtualnych znów zapłacić trzeba ponad 57 tysięcy dolarów, co jest najwyższym poziomem cenowych od 12 maja br., a więc od czasu pamiętnej wyprzedaży na notowaniach kryptowalut, kiedy to cena bitcoina wręcz runęła na wieść o tym, że Tesla przestanie przyjmować płatności za samochody w najpopularniejszej kryptowalucie.

Bitcoin to cyfrowe złoto, ale większość altcoinów upadnie 

Słynny amerykański inwestor i legenda Wall Street, Bill Miller oczekuje dalszego wzrostu bincoina. Ma on jednak sporo wątpliwości co do wielu altocinów powstałych w 2017 roku.Założyciel Miller Value Partners podpisuje się pod dobrze znaną tezą, że bitcoin to cyfrowe złoto i w przeciwieństwie do wielu swoich finansowych rówieśników – z których najbardziej znanym jest Warren Buffet – jest on zapalonym inwestorem w przestrzeni cyfrowych aktywów.

Już na początku 2016 roku, kiedy za jednego bitcoina zapłacić trzeba było zaledwie około 500 dolarów, Miller przeznaczył 30 proc. swojego portfela na wiodącą kryptowalutę. Ostatnio złożył z kolei wniosek do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby Miller Opportunity Trust inwestował w BTC za pośrednictwem instytucjonalnego Grayscale Bitcoin Trust o wartości 2,25 mld USD.

W niedawnej rozmowie z Williamem Greenem porównał on aktualną sytuacje na rynku kryptowalut do czasów, gdy po raz pierwszy zdecydował się na zakup BTC.

– Bitcoin jest o wiele mniej ryzykowny przy 43 000 USD, niż był przy 300 USD. Ma już ugruntowaną pozycję, zainwestowano w niego ogromne kwoty kapitału wysokiego ryzyka, a wszystkie duże banki się w niego angażują – wskazał.

Miller podzielił się również swoim spojrzeniem na potencjał altcoinów, insynuując, że niewiele spośród tysięcy projektów kryptowalutowych przetrwa burzliwą zmienność rynku w nadchodzących latach.

invest

– Istnieje 10 000 różnych tokenów i innych rzeczy. Szanse na to, że więcej niż garstka z nich będzie wartościowa są bardzo, bardzo małe. Bitcoin, ethereum i kilka innych prawdopodobnie będą istniały jeszcze przez jakiś czas – przyznał.

Ponadto, dokonał on porównań pomiędzy kapitalizacją rynkową giganta samochodów elektrycznych Tesla i Coinbase, sugerując, że giełda kryptowalut może osiągnąć, a nawet przewyższyć wycenę tego pierwszego, ze względu na jej pozycję w „szybko rozwijającej się, zmieniającej się branży”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: budimex akcje | najniższy kurs dolara | pko akcje rekomendacje | kurs forinta kantor | ceny akcji pgnig | najniższy kurs funta | kurs lewa nbp | kurs korony norweskiej |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułJastrzębi Fed wsparciem dla dolara. USD na czele walut do końca zimy
Następny artykułBrak większej zmienności na kursach walut we wtorek o 15. Kursy: euro 4,577 zł, dolar 3,967 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here