Naga Markets

Kryptowaluty a proces ich wydobywania — czym jest PoW, PoSKryptowaluty cieszą się w ostatnim czasie niskim zainteresowaniem. W porównaniu do 2021 r. i 2022 r. zainteresowanie nimi widocznie spadło w popularnej przeglądarce internetowej Google. Liczba globalnych zapytań dot. kryptowalut wpisywanych w wyszukiwarkę spadła do poziomów widzianych ostatnio w 2020 r. W ciągu ostatnich tygodni zakres ruchów cenowych czołowych wirtualnych walut był stosunkowo niewielki. Obok warto zauważyć, iż doszło do wzrostu ilości wyszukiwań związanych ze sztuczną inteligencją (AI).

Zainteresowanie kryptowalutami widocznie osłabło

Choć od swoich styczniowych dołków zarówno Bitcoin, jak i Ether doznały mocnych wzrostów wartości, w ostatnich tygodniach obie te wirtualne waluty doświadczały niewielkich zmian cenowych. Wydaje się, że handel bokiem i niewielkie korekty, jakie pojawiły się na wykresach BTC i ETH nie wzbudziły większego zainteresowania wśród obserwatorów tego rynku. Według statystyk dot. globalnych wyszukiwań słowa “cryptocurrency” pochodzących od Google Trends niewiele osób poszukuje obecnie informacji dot. kryptowalutowych aktywów. W zestawieniu z wynikami z 2021 r., kiedy to w przestrzeni tej pojawiła się hossa, a czołowe wirtualne waluty odnotowały swoje ATH cenowe oraz do 2022 r., w którym to bessa królowała na rynku, a szereg implozji mógł wzbudzać ciekawość ze strony interesariuszy, zainteresowanie tą klasą aktywów zostało osłabione w 2023 r. 

Co ciekawe, poziom wyszukiwań informacji dot. kryptowalut w przeglądarce Google spadł do okolic widzianych ostatnio w 2020 r. Wówczas to krypto aktywa znajdowały się przed ogromnym rajdem. 

Capital.com
Advertisement

AI w świetle reflektorów 

Obok warto zauważyć, że blask kryptowalutom mogła skraść sztuczna inteligencja. Wszystko to za sprawą popularności, jaką zdobył chatbot od firmy OpenAI pod nazwą ChatGPT. Z uwagi na to, iż przedsiębiorstwo to udostępniło go do powszechnego użytku za darmo, zaczął on robić ogromną furorę. 

Szaleństwo związane z AI sprawiło, że coraz więcej korporacji zaczęło szukać pomysłów na to, jak wykorzystać panujący trend wewnątrz swoich organizacji. Niektóre firmy pokusiły się o wykorzystanie okazji oraz panującej mody na sztuczną inteligencję i zaoferowanie swoim klientom własnych produktów na niej bazujących. 

O tym, że AI stało się gorącym trendem, świadczy mocny skok globalnych wyszukiwań tego hasła w przeglądarce Google. Zainteresowanie to rosło widocznie od początku br. Można więc spekulować, iż uwaga niektórych inwestorów została przerzucona z kryptowalut na projekty powiązane ze sztuczną inteligencją. 

AVA Trade

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułPanika już tu jest, Bitcoin, Wall Street i GPW runęły! Czeka nas recesja? (Artyści Rynków)
Następny artykułSTS Holding rekomenduje wypłatę 0,55 zł na akcję dywidendy za 2022 i zaliczkowej za 2023
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.