Naga Markets

Kryptowaluty a proces ich wydobywania — czym jest PoW, PoSZgodnie z danymi pochodzącymi od Google Trends użytkownicy tej przeglądarki interesują się kryptowalutami w mniejszym stopniu niż w 2022 i 2021 r. Zainteresowanie tą klasą aktywów spadło do poziomów widzianych po raz ostatni w 2020 r. Towarzyszy temu handel bokiem na wykresach czołowych wirtualnych walut oraz neutralny sentyment utrzymujący się wokół inwestorów. 

Zainteresowanie kryptowalutami najniższe od 2020 r. 

Wydaje się, że krypto aktywa nie budzą obecnie zbyt dużej ciekawości osób postronnych. Świadczy o tym globalny spadek liczby wyszukiwań haseł tj. kryptowaluty i im pokrewnych. Doświadczyła go m.in. popularna przeglądarka internetowa Google. 







Podczas gdy w 2021 r. i 2022 r. wirtualne waluty wzbudzały sensację, obecnie zainteresowanie nimi widocznie spada od szczytowych poziomów. Ubiegły r. charakteryzował się licznymi upadkami projektów kryptowalutowych oraz srogą kryptowalutową zimą. W 2021 r. większość wirtualnych walut osiągała zaś swoje szczyty. 

Aktualnie jednak zmienność na rynku krypto aktywów pozostaje niewielka. Od ostatnich 10 tygodni kurs BTC oscyluje w pobliżu 28 tys. dol. za monetę. Z kolei druga co do wielkości kryptowaluta – Ether (ETH) porusza się w okolicy 1,8 tys. dol. 

Spadek zainteresowania wirtualnymi walutami widoczny jest również w niższym wolumenie handlowym na czołowych scentralizowanych giełdach kryptowalutowych. Miesięczne obroty spadły bowiem na nich do poziomów widzianych po raz ostatni w październiku 2020 r. 

Wskaźnik lęku i chciwości od platformy alternative.me pokazuje natomiast, że wśród inwestorów krypto aktywów utrzymują się neutralne emocje. 

Mem coiny i DeFi wciąż popularne

Podczas gdy czołowe kryptowaluty spotkały się w tym r. z mniejszym zainteresowaniem, zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku mem coinów i zdecentralizowanych finansów. W obu tych przypadkach przeglądarka Google odnotowała wzrost ilości wyszukiwań takich haseł w 2023 r. 

W przypadku kryptowalut o charakterze żartobliwym uwagę inwestorów mogła wzbudzić przede wszystkim ich większa zmienność cenowa. Niedawno wprowadzona wirtualna waluta Pepe (PEPE) niejako miała w tym swój udział. 

Jeżeli chodzi zaś o DeFi, społeczność wirtualnych walut zaczęła szukać alternatyw dla scentralizowanych platform, po licznych bankructwach z 2022 r. Posiadacze kryptowalut decydują się coraz częściej na korzystanie ze zdecentralizowanych rozwiązań.

Autor poleca również:



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.