Naga MarketsLogo ICO i kryptowalut oraz walutInitial Coin Offering (ICO) jest środkiem finansowania społecznościowego start-upów poprzez zbieranie kapitału za pomocą nowo utworzonych kryptowalut i tokenów. Polega na ich sprzedaży za inny środek płatniczy, przede wszystkim Ethereum Bitcoin. ICO pozwala zebrać fundusze na realizację projektu jeszcze na etapie pomysłu. Jego odpowiednikiem jest giełdowa pierwsza oferta publiczna (IPO). Jak wskazują dane serwisu Autonomous NEXT, bieżące zainteresowanie ICO spadło o 90% w porównaniu ze szczytem popularności na przełomie 2017/2018 r.


Drastyczny spadek zainteresowania, powodów może być kilka

Zobacz również: Grasz w Fortnite’a? Uważaj na swoje Bitcoiny!

Te artykuły również Cię zainteresują
IPO vs ICOW ubiegłym miesiącu w funduszach ICO zebrało się około 300 milionów dolarów, a miesiąc wcześniej było to nieco ponad 400 milionów dolarów, co jest bardzo słabym wynikiem w porównaniu do 2,4 miliarda dolarów jeszcze w styczniu tego roku. Jeśli uwzględnić EOS i inne prywatne tokeny, wynik łącznie wynosi ok. 3 miliardów dolarów, co oznacza, iż aktywność w sektorze ICO spadła o 90%. Co więc przyczyniło się do takiego spadku zainteresowanych?

Zainteresowanie ICO spadło o 90%!
źródło: Autonomous NEXT, Pitchbook Data, China Microlenders

Być może inwestorzy zdewaluowali pomysł kupowania tokenów (które póki co nie dają zbyt wielu korzyści), a zamiast tego wolą kupować akcje tych firm. Firmy sprzedają swoje udziały, a dodatkowo oferują inwestorom „za darmo” swoje tokeny.

Powodem mogą być również oferty Tokenów Bezpieczeństwa (ang. STOs – Security Token Offerings). Przykładowe platformy oferujące STOsy: Templum, Tokeny, Sharespost, Indiegogo czy tZero. Nie zostały one uwzględnione w statystykach ze względu na komplikacje regulacyjne, które powodują, iż produkty nie trafią na rynek przez najbliższe pół roku.

Zobacz również: Zjednoczone Emiraty Arabskie promują ICO

Najmniej prawdopodobną przyczyną, lecz braną przez wielu pod uwagę jest kryzys chińskich pożyczek P2P od 2015 roku. Domniemywa się, iż chiński kapitał wysokiego ryzyka posiadał zbyt dużą ekspozycję na rynek ICO, co spowodowało jego drastyczną utratę wartości i w konsekwencji awersję do tego rynku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here