Naga Markets

Pomimo obserwowanego w ostatnim czasie spadku o ponad 3700 dolarów, Bitcoin wciąż utrzymuje się niemal 11 tysięcy dolarów powyżej ceny z początku roku. Mimo to, ogólne zainteresowanie kryptowalutami spadło do najniższego poziomu od niemal trzech lat.

Bitcoin coraz mniej popularny

Po trzech latach od pamiętnego rajdu napędzanego pandemią koronawirusa, kiedy to w ciągu zaledwie 13 miesięcy między marcem 2020 r. a kwietniem 2021 r. Bitcoin wzrósł o ponad 1585 proc., tj. 61 tysięcy dolarów z 3850 dolarów do niemal 65 000 dolarów, zainteresowanie BTC wyraźnie spadło, osuwając się do najniższego poziomu od października 2020 roku.Przyczyn tej deprecjacji upatrywać można m.in. w zacieśnianiu polityki pieniężnej oraz problemach niektórych podmiotów z branży, w tym załamania się ekosystemu Terra, serii bankructw z firmą pożyczkową Celsius na czele, czy upadku trzeciej największej platformy wymiany kryptowalut na świecie FTX.

Wydarzenia te w naturalny sposób doprowadziły bowiem do ucieczki kapitału, wyraźnej przeceny notowań wirtualnych aktywów i pogorszenia nastrojów wśród inwestorów.

– To, w jakim stopniu spadła liczba wyszukiwań w Google, jest wstrząsające. Nawet przy rosnących cenach w 2023 r. wiele osób, które straciły zainteresowanie kryptowalutami, nie wraca do nich. Nie tylko to, ale wolumen nadal spada, ponieważ firmy kryptowalutowe i inni interesariusze z branży walczą z wieloma przeciwnościami – wskazuje Max Coupland, dyrektor CoinJournal.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDolar upadnie! “Panowanie USA dobiega końca”, ostrzega słynny inwestor
Następny artykułZłoto z udaną obroną poziomu 1955 USD. Spojrzenie na majowe wyniki PMI
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.