Kursy euro, funta, franka i dolara zauważalnie wzrastały na przestrzeni ostatnich dni w relacji do polskiego złotego. Największą aprecjację odnotował dolara amerykański, którego kurs wzrósł o niemal 20 groszy. Niewiele mniej, bo 19 groszy zyskał względem PLN funt szterling. Od minionego piątku obserwujemy jednak rynkowe odreagowanie i polski złoty łapie oddech. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wygląda obecnie nasza rodzima waluta?

Kursy walut na rynku Forex we wtorek, 22 czerwca 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8132 zł 22.06.2021, godzina 12:30
Kurs euro EURPLN 4,5335 zł 22.06.2021, godzina 12:30
Kurs funta GBPPLN 5,2906 zł 22.06.2021, godzina 12:30
Kurs franka CHFPLN 4,1422 zł 22.06.2021, godzina 12:30

Kurs euro wzrósł o ponad 13 groszy

Kurs euro wzrósł w ostatnim czasie o ponad 13 groszy. Fakt ten sprawił, że notowania wspólnej waluty pokonały kilka istotnych oporów znajdujących się odpowiednio w okolicach 4,4730 zł, 4,51 zł oraz 4,54 zł i znalazły się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy maja br. To właśnie tam, w miniony piątek pojawiła się reakcja podażowa. Wraz z początkiem nowego tygodnia kurs euro kontynuował spadki i jeżeli tylko tendencja ta dalej będzie trwać, notowania wspólnej waluty mogłyby w najbliższym czasie osunąć się do 4,51 zł.Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł o 13 groszy

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł w ostatnim czasie o niemal 13 groszy. Aprecjacja ta zatrzymała się dopiero w okolicy technicznego oporu w okolicy 4,18 zł, gdzie już w miniony piątek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki bedą kontynuowane, kurs franka szwajcarskiego mógłby osunąć się w najbliższym czasie w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w wysokości 4,11 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o ponad 19 groszy

Kurs funta wzrósł w ostatnim czasie o ponad 19 groszy. Fakt ten sprawił, że notowania brytyjskiej waluty dotarły do technicznego oporu w okolicy 5,32 zł, gdzie w miniony piątek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, kurs funta mógłby osunąć się nawet w okolice 5,2330 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 20 groszy

Kurs dolara wzrósł wzrósł w ostatnim czasie o blisko 20 groszy. Tak znaczne umocnienie amerykańskiej waluty sprawiło, że kurs USD pokonał techniczne opory w wysokości 3,69 zł, 3,76 zł oraz 3,82 zł i znalazł się na najwyższym poziomie od pierwszej połowy kwietnia br. Wraz z początkiem nowego tygodnia pojawiła się jednak nie mała reakcja podażowa, wskutek której wybicie ostatniego oporu zostało zanegowane. Jeżeli zatem spadki bedą kontynuowane, kurs dolara mógłby osunąć się nawet do 3,7610 zł.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc zlotowki | dj industrial | de30 dax | eur usd kurs | kurs dol | akcje stalprodukt | gpw biomed lublin | akcje amica |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajwiększa dywergencja na S&P 500 od prawie 100 lat! Sygnały dnia M. Palaczyk
Następny artykułMedApp chciałby przenieść się na rynek główny GPW w III kw. 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here