Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoMiniony tydzień przebiegał na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Na przestrzeni ostaniach dni poznaliśmy bowiem kilka istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w niedziele, 26 września 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9289 zł 26.09.2021, godzina 12:30
Kurs euro EURPLN 4,6041 zł 26.09.2021, godzina 12:30
Kurs funta GBPPLN 5,3720 zł 26.09.2021, godzina 12:30
Kurs franka CHFPLN 4,2509 zł 26.09.2021, godzina 12:30

Kurs euro wzrósł o 13 groszy

Kurs euro wzrósł w pierwszej połowie minionego tygodnia o 4,5 grosza, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 1 września br. aprecjacji do ponad 13 groszy. Tak znaczna zwyżka sprawiła, że notowania wspólnej waluty wybiły powyżej technicznego oporu w wysokości 4,60 zł i znalazły się na jednym z najwyższych poziomów w historii. Powyżej tego pułapu kurs euro był bowiem jedynie trzykrotnie: między październikiem 2003 r. a majem 2004 r., na przełomie lutego i marca 2009 r. oraz pod koniec marca 2021 r.Warto zwrócić uwagę, iż tendencja ta zatrzymała się dopiero w okolicy kolejnego oporu w wysokości 4,6350 zł, gdzie w minioną środę ponownie pojawiła się reakcja podażowa. Wskutek późniejszych spadków kurs euro osunął się o ponad 3 grosze, zmniejszać zasięg trwającej od początku tygodnia zwyżki do zaledwie nieco ponad 1 grosza.

Spadki te sprawiły, że notowania wspólnej waluty powróciły w okolice 4,60 zł. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana i kurs euro osunie się poniżej tego poziomu, wówczas oczekiwać moglibyśmy dalszych spadków nawet w okolice 4,54 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka szwajcarskiego wzrósł o 15 groszy

Kurs franka szwajcarskiegowzrósł na początku minionego tygodnia o ponad 8 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 8 września br. aprecjacji do niemal 15 groszy. Tak znaczna zwyżka sprawiła, że notowania szwajcarskiej waluty wybiły powyżej technicznego oporu w wysokości 4,22 zł i znalazły się na jednym z najwyższych poziomów od listopada 2020 r.

Warto zwrócić uwagę, iż tendencja ta zatrzymała się dopiero w okolicy kolejnego oporu w wysokości 4,28 zł, gdzie w minioną środę ponownie pojawiła się niewielka reakcja podażowa. Wskutek późniejszych spadków kurs franka osunął się jednak o ponad 3 grosze, zmniejszać zasięg trwającej od początku tygodnia zwyżki do niespełna 5 groszy.

Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana i kurs franka szwajcarskiego mógłby spaść w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia), tj. 4,22 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o 16 groszy

Kurs funta utrzymywał się na przestrzeni minionego tygodnia na względnie stabilnym poziomie, powiększając jedynie w pewnym momencie zasięg trwającej od 1 września br. aprecjacji do ponad 16 groszy.

invest

Warto zwrócić uwagę, że choć notowania szterlinga nie dotarły precyzyjnie do technicznego oporu w wysokości 5,4150 zł, to w miniony piątek pojawiła się niemała reakcja podażowa. Jeżeli zatem kurs funta rozpocznie w ten sposób korektę spadkową, jego notowania mogłyby powrócić w okolice 5,31 zł. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonany opór, który teraz przetestowany mógłby zostać od góry, tj. jako wsparcie.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o 17,5 grosza

Kurs dolara wzrósł w pierwszej połowie minionego tygodnia o niemal 5 groszy, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 3 września br. aprecjacji do 17,5 grosza. Tak znaczne wzrosty doprowadziły do pokonania technicznych oporów w wysokości 3,87 zł oraz 3,93 zł, co w konsekwencji sprawiło, iż notowania amerykańskiej waluty znalazły się na najwyższym poziomie od marca br. i jednym z najwyższych od czerwca 2020 r.

Warto zwrócić jednak uwagę, iż w miniony czwartek pojawiła się niemała reakcja podażowa, wskutek której kurs dolara powrócił w okolice 3,93 zł. Jeżeli wsparcie to zostanie pokonane, wówczas oczekiwać moglibyśmy dalszej deprecjacji USD nawet do 3,87 zł i mierzenia 50 proc. korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu wzrostowego.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator giełda | ccc notowania | gpw pkp cargo | giełda stalprodukt | allegro akcje wykres | ropa wti notowania | kurs korony islandzkiej | średni kurs dolara australijskiego |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułBitcoin ruszy w kierunku 100 tys. dol.? Fale Elliotta i 3 scenariusze dla BTC/USD
Następny artykułS&P 500 i Nasdaq znowu są w drodze do rekordów. Kurs dolara w górę po Fed
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here