Naga MarketsKurs euro do dolara europa kontynentStrefę euro może czekać potężny kryzys po ustaniu pandemii COVID-19. Co zatem z EURUSD, czy czekać nas będzie w najbliższych miesiącach ruch w stronę parytetu? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • PIIGS 2.0. może ponownie nawiedzić Europę
  • Problem Włoski o wiele poważniejszy od kryzysu Greckiego
  • Euro może spaść nawet do parytetu względem dolara

Koronawirus dobije europejską gospodarkę?

W ocenie eksperta jeżeli decydenci nie dojdą szybko do porozumienia w kwestii wypracowania wsparcia dla najbardziej dotkniętych koronawirusem krajów. Najsłabszym ogniwem są teraz Włochy, które są zbyt duże, aby móc je uratować.

Skrót PIIGS oznacza kraje południa tj. Portugalia, Irlandia, Włochy, Grecja i Hiszpania. Są to kraje, które są nadmiernie zadłużone i możliwe są poważniejsze perturbacje finansowe.

PIIGS 2.0. ma szanse zagościć ponownie w ciągu najbliższych paru miesięcy i nie będzie to nic dobrego dla rynków finansowych. Tym razem Włochy mogą sprawić główny problem. Jest to o wiele większy kraj niż Grecja. Mówi się, że nie ma możliwości, aby uratować Włochy czy Hiszpanie w przypadku powstania głębszego kryzysu – powiedział analityk BOŚ.

Euro pozostaje słabe od blisko dwóch lat. Ekspert uważa, iż istnieje potencjał wystąpienia potężnego ruchu spadkowego na wspólnej walucie.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here