Naga Markets

Zadbaj o swoje oczy!Zadbaj o swoje oczy! To bardzo ważne by szczególnie zatroszczyć się o swój wzrok i cieszyć się nim przez długie lata. Warto skupić się na pielęgnacji oczu w kilku obszarach.

Jak dbać o oczy w kilku krokach

  • Po pierwsze zadbaj o swoje zdrowie. Prawidłowa dieta, bogata w kwasy omega 3, witaminy i inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania elementy. Także aktywność fizyczna jest receptą na lepsze samopoczucie i krążenie.
  • Kontroluj swój wzrok u okulisty. Raz na jakiś czas warto udać się na wizytę do specjalisty, nie tylko wtedy, kiedy nas coś niepokoi. Osoby, które mają wady wzroku powinny regularnie kontrolować, czy mają odpowiednie okulary lub soczewki do swoich potrzeb. Dbaj o higienę soczewek kontaktowych, ściągaj je do snu. Jeśli czujesz, że soczewki kontaktowe cię uwierają, zrób sobie przerwę, nawilż oczy, upewnij się, że nie są uszkodzone.
  • Zadbaj o odpowiednią ilość snu. Niewyspanie może wiązać się podkrążonymi, suchymi oczami, co nie wpływa korzystnie na prawidłowe widzenie. Nie mówiąc o pozostałych konsekwencjach nieprawidłowej higieny snu.
  • Jeśli spędzasz wiele godzin przed ekranem, rób kilkunastominutowe przerwy, unikaj suchości oczu. Jeśli zachodzi potrzeba używaj kropli nawilżających. Zadbaj o odpowiednią odległość od ekranu. Nie czytaj przy słabym oświetleniu.
  • Noś okulary przeciwsłoneczne, które posiadają niezbędne filtry uv. Najlepiej jeśli posiadają filtr UV400.

Wybierz odpowiednie okulary przeciwsłoneczne

Warto zainwestować w okulary z filtrem UV, najlepiej UV400. Kupuj okulary z pewnego źródła, nalepiej u optyka. Jest to gwarancja i pewna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Warto zaopatrzeć się w okulary z polaryzacją, dają jeszcze lepszą ochronę i komfort, polecane zwłaszcza kierowcom. Kiedy założymy ciemne szkła w słoneczny dzień czujemy większy komfort, a wybierając te z filtrem, dbamy by mieć zdrowe oczy i chronimy przed szkodliwym promieniowaniem uva. W dobre okulary warto zainwestować.

Zadbaj o skórę wokół oczu

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Warto otoczyć ją szczególną troską i  zaopatrzyć się w naturalny krem pod oczy. Dlaczego właśnie takie wybierać? Te chemiczne mogą źle wpłynąć na skórę i ja podrażnić. Naturalne kosmetyki składające się z witamin i minerałów nawilżą skórę, ukoją, zniwelują sińce, podrażnienia. Warto także pamiętać o odpowiedniej aplikacji, delikatnym wklepywaniu opuszkami palców. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóra stanie się bardziej napięta, nawilżona, nabierze odpowiedniego kolorytu.

Pamiętaj też o skórze wokół oczu.

Artykuł partneraŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here