Naga Markets
Cezary Głuch, Trader21

Bitcoin spadł na przestrzeni ostatnich miesięcy o niemal 50 tysięcy dolarów, tj. ponad 72 proc. Tak znaczna wyprzedaż sprawiła, że za BTC zapłacić trzeba obecnie “jedynie” nieco ponad 19 tysięcy dolarów, podczas gdy jeszcze w listopadzie kosztował on 69 tysięcy dolarów. Cezary Głuch znany szerszej publiczności pod pseudonimem Trader21 prognozuje, że notowania najstarszej z walut wirtualnych mogą runąć nawet w okolicy 12 tysięcy dolarów. W jednym z wywiadów wskazał on także co musi się wydarzyć, by ponownie zainwestował swoje środki na tym rynku.

To jeszcze nie czas na zakup BTC

Cezary Głuch był gościem Adriana Gorzyckiego z kanału Przygody Przedsiębiorców. Jednym z tematów poruszonych podczas rozmowy był rynek kryptowalut. Trader21 przyznał, iż obecnie jest “całkowicie poza rynkiem”. Zapewnił jednak, że jest pewny, iż na ten rynek jeszcze wróci.– Od kilku miesięcy nie mam w ogóle krypto i się z tego powodu cieszę. Cieszę się dlatego, że już bardzo mocno tąpnęło i jeszcze musi trochę tąpnąć do momentu, żebym znowu wszedł na rynek – wskazał Trader21 dodając, że ulokuje na tym rynku “pewnie miedzy 5% a 10%” swojego kapitału.

Uważa on jednak, że to jeszcze nie moment na kupno Bitcoina i jemu podobnych. W jego ocenie, okazja do zakupu BTC pojawi się dopiero, gdy kurs kryptowaluty osunie się w okolice 12 tysięcy dolarów i/lub banki centralne przestaną podnosić stopy procentowe i zakomunikują powrót do luzowania polityki monetarnej.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

– Jeżeli np. Bitcoin osunąłby się w okolice 12-13 tysięcy (dolarów – red.), czyli (zasięg jego spadków od listopadowych szczytów – red.) bardzo by się zbliżył do tych 82 proc. to to będzie jeden czynnik, który sprawi, że pewnie zacznę kupować krypto – wskazał.

– Drugi czynnik będzie taki – niezależnie od wielkości spadków – odwrót polityki banków centralnych, czyli dosyć podwyżek stóp, obniżamy znowu do zera, czy w okolice zera, może gdzie nigdzie znowu ujemne stopy, inflacja nie ma znaczenia i uruchamiamy dodruk na całego. Także to są dwa główne czynniki, które sprawią, że wrócę znowu na rynek krypto – dodał.

Dodał on także, że ewentualne zakupy zamierza realizować w podobny sposób, jak zrobił to już w 2019 roku:

NED

– kup, zapomnij, być może to się dalej jeszcze osunie. Przy tak zmiennym aktywie możesz mieć nawet 50-procentową stratę – wskazał dodając, że jak kupował pierwszy raz  Ethereum po 150 dolarów, co z perspektywy czasu okazało się genialną inwestycja, na chwilę cena jeszcze spadła do 80 dolarów, co pokazuje o jak zmiennym rynku rozmawiamy.

– Jak masz stalowe nerwy i wiesz co robisz, to to jest OK, ale dla wielu osób rynek krypto potrafi być zabójczy – podsumował Trader21.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: famur akcje opinie | ten square games akcje | kurs korony czeskiej nbp | playway notowania | jsw akcje wykres | kurs cdr | eurocash gpw | bitcoin prognozy |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułWieloryby masowo kupują Bitcoiny. Rekordowy odpływ BTC z giełd kryptowalut
Następny artykułStrajk w sektorze naftowo-gazowy w Norwegii. Szykuje się problem dla rynków?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here