Naga Markets



W najnowszym wywiadzie udzielonym dla CNBC, Joseph Borg piastujący stanowisko prezesa North American Securities Administrators Association (NASAA) stwierdził, że „mania” na kryptowaluty staje się coraz większa. Inwestorzy sięgają po kredyty hipoteczne i karty kredytowe, aby dokonać zakupu cyfrowych walut.


NASAA jest niezależną organizacją zajmującą się ochroną inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Borg w rozmowie z CNBC twierdził, że są jej znane przypadki osób zaciągających hipotekę lub otwierających linię kredytową jedynie w celu zdobycia środków na inwestycje w Bitcoina. Takie zachowania są bardzo ryzykowne i mogą być kolejnym sygnałem sugerującym powstanie bańki na rynku kryptowalut.

Według agencji analitycznej Convoy ostatnie wzrosty Bitcoina spowodowały, że ten przekroczył rozmiary tulipomanii z XVII wieku, oficjalnie stając się największą bańką w historii nowożytnego świata.

Sam prezes NASAA nie jest jednak sceptycznie nastawiony do rynku kryptowalut. Uważa, że Bitcoin oraz blockchain to technologie, których rozwój powinien towarzyszyć nam w kolejnych latach. Sama cena najstarszej z kryptowalut pozostaje jednak wielką niewiadomą. Według największych sympatyków rynku może dotrzeć nawet do jednego miliona dolarów.

Spotkaj się z ekspertami kryptowalutowymi w Krakowie, podczas FxCuffs 2018. Zarezerwuj bezpłatną wejściówkę lub kup bilety na konferencję 16-17 marca!



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here