Naga MarketsChociaż nie zająłem żadnej nowej pozycji, sytuacja trochę się od wczoraj zmieniła. Dwie pary wypadły z listy obserwacyjnej, natomiast na kilku, przede wszystkim tych z dolarem australijskim zaczęły się tworzyć korekty, które mogą przynieść okazje do spekulacji.

USDJPY i CADJPY

Na tych parach notowania zamknęły się pod 66% zniesieniem, co wyklucza je na razie z listy obserwacyjnej. Wrócą na nią w momencie ustanowienia nowych maksimów. Alternatywnie, po przejściu w trend spadkowy, zacznę szukać na nich okazji do zajęcia pozycji krótkich.

GBPAUD

Ostatni impuls spadkowy na GBPAUD uległ korekcie, która prowadzi notowania do strefy oporu (zniesienie 33-66%). Można będzie wypatrywać okazji sprzedażowych w tej strefie. Podobna sytuacja ma miejsce na EURAUD, tam notowania testują akurat 20-okresową SMA.

EURCAD

Na parze EURCAD tworzy się korekta, jednak chciałbym tu zwrócić uwagę na ważną rzecz. Ostatni impuls był znacznie słabszy, a nowy dołek wyznaczony został jedynie 20-pipsów pod wcześniejszym.

Takie sytuacje wskazują na osłabienie trendu i należałoby zachować ostrożność przy zajmowaniu pozycji po ewentualnym sygnale. Ponadto korekta zaprowadziła już notowania w okolice 66% zniesienia. Jeśli dojdzie do zamknięcia na wykresie 4-godzinnym ponad tym poziomem, pozostawię tę parę w spokoju, do czasu wyklarowania się sytuacji na wykresie.

Lepiej natomiast wygląda sytuacja na GBPCAD. W przypadku handlu na parach z dolarem kanadyjskim, istotne znacznie mogą mieć dziś dane o zapasach ropy naftowej w USA.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

AUDJPY

Para AUDJPY osuwa się po ustanowieniu szczytu na 84.46. Notowania testują właśnie 50% zniesienie ostatniego impulsu, a zatem znalazły się w strefie wsparcia, w której można rozglądać się za sygnałami kupna. Test strefy wsparcia trwa także na AUDUSD , tu jednak trzeba mieć na uwadze dzisiejsze minutki FOMC.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here