Naga MarketsOżywienie w Wielkiej Brytanii zostało już wycenione przez rynki i istnieje znaczne ryzyko spadku kursu funta szterlinga (GBP), zwłaszcza w związku z wyborami parlamentarnymi w Szkocji, zauważają analitycy kursów walutowych z Credit Agricole. Kurs pary GBP/USD nieznacznie wzrasta w czwartek oscylując w okolicach 1,3750.

  • Biorąc pod uwagę ryzyko spadku, utrzymujemy ostrożne średniookresowe prognozy dotyczące funta, informuje bank
  • W ciągu ostatnich 10 lat GBP odnotował w kwietniu średni wzrost o 1,4%
  • Popyt korporacyjny na euro w ciągu ostatnich kilku tygodni utrzymuje się na niskim poziomie
  • Bank spodziewa się zwiększonej premii za ryzyko polityczne w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Szkocji

Kurs funta (GBP) może stracić na wartości w perspektywie średnioterminowej – Credit Agricole

Sezonowe wsparcie będzie pomagało zrównoważyć te ryzyka w krótkim okresie, ale zagrożenie spadkiem może wzrosnąć, gdy to wsparcie zniknie. Bank nadal utrzymuje ostrzeżenie; „Biorąc pod uwagę ryzyko spadku, utrzymujemy ostrożne średniookresowe prognozy dotyczące funta”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Credit Agricole zauważa, że ​​w ciągu ostatnich 10 lat funt odnotował w kwietniu średni wzrost o 1,4%. Pozytywny strukturalny element popytu korporacyjnego powinien być ponownie widoczny w tym roku, a bank zauważa, że ​​wpływ ten może być bardziej znaczący.

Dodatni efekt sezonowy na funcie może być bardziej wyraźny w tym roku, biorąc pod uwagę, że brytyjskie korporacje zwalniają swoje krótkie pozycje na GBP od czasu zawarcia umowy Brexit w grudniu zeszłego roku. Ryzyko kolejnego załamania funta zostało znacznie zmniejszone – wskazano w raporcie.

Jednocześnie Wielka Brytania ma deficyt w handlu towarami z UE, spadek wolumenu handlu miałby tendencję do zmniejszenia popytu na euro, zwłaszcza jeśli ograniczono import.

Biorąc pod uwagę ogromny deficyt handlowy Wielkiej Brytanii w stosunku do UE, istnieje prawdopodobieństwo, że spowolnienie handlu od początku 2021 r. doprowadziło do zmniejszenia popytu netto przedsiębiorstw na EUR/GBP – dodano.

W tym kontekście Credit Agricole zauważa również, że popyt korporacyjny na euro w ciągu ostatnich kilku tygodni utrzymuje się na niskim poziomie.

Gospodarka Wielkiej Brytanii: Chmury na froncie krajowym

Chociaż analitycy Credit Agricole pozostają optymistami ze względu na sezonowość, nadal dostrzegają istotne zastrzeżenia co do ogólnej prognozy fundamentalnej dla funta szterlinga. Bank spodziewa się zwiększonej premii za ryzyko polityczne w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi w Szkocji na początku maja.

Według najnowszych sondaży, zbliżające się wybory lokalne w Szkocji mogą dać przewagę partiom niepodległościowym – SNP, Zieloni i nowo powstałej partii Alba – podkreślono.

Jeśli te partie zdobędą ogólną większość, presja na drugie referendum niepodległościowe nieuchronnie nasili się, co grozi wywołaniem kolejnej rundy politycznego zamieszania wokół brytyjskiej waluty.

Kurs funta szterlinga (GBP) odrabia ostatnie straty

Notowania pary walutowej GBP/USD wzrastają około 0,25% do godziny 14:30. Po ostatnim dwudniowym spadku „kabel” próbuje znaleźć dno, choć dalsza korekta nie jest wykluczona. Przebicie poziomu wsparcia 1,3670 otworzyłoby drogę w kierunku poziomu 1,3520. Z drugiej strony trwały wzrost powyżej 1,39, a w konsekwencji przebicie oporu 1,40 umożliwiłoby ponowny test tegorocznego maksimum 1,4241.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena kryptowalut | mercator | stooq eur pln | akcje jsw forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here