Naga Marketsflaga chinyRośnie zaangażowanie zagranicznych inwestorów w chińskie akcje spółek giełdowych. Do końca września w posiadaniu zagranicy było $253,14 mld w akcjach, co oznacza +40% r/r. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Dualizm gospodarczy Chin

Głównymi kupującymi są międzynarodowi dostawcy indeksów, w tym MSCI, FTSE Russell i S&P, którzy rozpoczęli lub zwiększają włączenie chińskich akcji i obligacji do światowych indeksów. Pytanie na ile jest to kwestia pompowania rynku i wiary, iż dojdzie do umowy między USA i Chinami? Rozwój chińskiego rynku jest ściśle powiązany z konfliktem ze Stanami Zjednoczonymi. Zachód ładuje ogromne pieniądze w Chiny poprzez rynki kapitałowe. Warto zwracać uwagę na to, co się rzeczywiście dzieje, a nie to co pokazuje dany wskaźnik – oznajmił Bogusz Kasowski.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie wczorajszego programu prowadzący poinformował, iż Tesla Inc planuje podwoić liczbę warsztatów naprawczych i konserwacyjnych (do 63), dodać około 100 stacji ładowania (do 362) i odnowić salony w Chinach. Firma planuje także przekształcić część swoich salonów w Chinach w kompleksowe sklepy o nazwie „Centra Tesla”.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here