Naga Markets

Zabójcy Ethereum w górę. Rośnie Solana, Avalanche, Algorand, Polkadot i CardanoW miarę jak Ethereum (ETH) odzyskuje utracony grunt na rynku kryptowalut i wspina się na ponad miesięczne maksima, w górę pną się równiez niektórzy z jego największych konkurentów. Solana, Avalanche, Algorand, Polkadot i Cardano – często nazywane “zabójcami Ethereum”, ponieważ oferują podobne funkcje jednak przy znacznie niższych kosztach – od początku tygodnia bardzo silnie rosną.

Konkurenci Ethereum zyskują razem z ETH. Avalanche rośnie najmocniej

Kryptowaluta SOL sieci Solana wzrosła o 11% w ciągu ostatnich 24 godzin i o 36% w przeciągu tygodnia, według danych CoinMarketCap. Avalanche również odnotowała ogromne zyski, z AVAX wspinającym się o 10% w ciągu dnia i zyskującym 43% w ujęciu tygodniowym.Rodzime monety innych blockchainów, takich jak Algorand, Polkadot i Cardano, odnotowały skromniejsze zyski, ale również rosną. ALGO firmy Algorand wzrasta o około 7% w przeciągu doby i 25% w skali tygodnia. DOT firmy Polkadot wzrasta o około 8% w ciągu ostatniego dnia i 23% w ciągu tygodnia, podczas gdy ADA firmy Cardano dodaje 21% na wykresie W1.

Dlaczego tak się dzieje? Możliwe, że bycze nastroje wokół Ethereum, którego zbliżająca się aktualizacja na proof of stake za sprawą “The Merge” zwiększa popyt na ETH, generuje optymistyczne nastroje w szerszym ekosystemie, również konkurencyjnych blockchainach.

Samo Ethereum odnotowało ostatnio gwałtowne zyski, nawet pośród fatalnego krajobrazu kryptowalutowej zimy, wzrastając o 50% w ciągu ostatniego tygodnia. Ruchy na rynku nastąpiły po fali aktywności deweloperów ETH pracujących nad aktualizacją, w tym ogłoszeniu wstępnej daty 19 września dla ostatecznego przejścia na PoS.

ETH był handlowany za około 1200 dolarów przed ogłoszeniem tej wiadomości, a obecnie jest wyceniany na niemal 1600 dol., po raz pierwszy od początku czerwca. Odbijające się ceny Bitcoina i Ethereum wydają się wpływać pozytywnie na akcje spółek związanych z kryptowalutami, takich jak Coinbase (COIN). Akcje COIN skoczyły o 9%, pomimo tego, że giełda kryptowalut niedawno zwolniła 18% swoich pracowników.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTB

Analityk ostrzega, że na optymizm nadal za wcześnie

Choć może się wydawać, że jest to światełko na końcu tunelu, analitycy nie są pewni, czy ten trend wzrostowy będzie kontynuowany. Marcus Sotiriou, analityk w GlobalBlock, podejrzewa, że obecny rajd jest próbą uwolnienia po rozrysowaniu lokalnego dołka.

– Pomimo zeszłotygodniowych wiadomości dotyczących najnowszych danych o inflacji, rynek kryptowalut rysuje od tego czasu rajd ulgi. Kiedy rynek zaczyna reagować pozytywnie na negatywne wiadomości, jest to sygnał, że lokalne dno mogło zostać rozrysowane – powiedział Sotiriou.

Jednak Sotiriou ostrzega, że cały chaos kryptowalutowy w ostatnich miesiącach – od wydarzeń takich jak upadek Terra i bankructwa Celsius, Three Arrows Capital i Voyager Digital – oznacza, że mocniejsze regulacje branży czekają tuż za rogiem.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here