Naga Marketsnapis krwią horrorW minionym tygodniu w Norwegii doszło do istnego horroru. Według TV 2 24-letni kryptowalutowy inwestor został brutalne zamordowany w swoim mieszkaniu w luksusowej dzielnicy Majorstuen w Oslo. Został zadźgany nożem.


Choć sprawcę właśnie złapano, zbrodnia nadal budzi kontrowersje. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kto zabił?

Odpowiedź już najprawdopodobniej znamy: Makaveli Lindén. To cudzoziemiec zamieszkały w Uppsali w Szwecji. Po domniemanym zabiciu swojej ofiary uciekł jednak do Francji, gdzie został w tym tygodniu schwytany.

Ostatnia analiza wydarzeń dokonana przez policje sugeruje, że ​​młody Norweg o nazwisku Paltto mógł być jednak… przypadkową ofiarą. 20-letni potencjalny morderca miał bowiem już długą historię związaną z wyrokami dotyczącymi różnych przestępstw m.in. kradzieży narkotyków i ich nadużywaniem. Ponoć w okolicy miejsca zbrodni popełnił tego samego dnia inny rabunek (nie zakończony całe szczęście tak makabrycznym finałem). Obecnie znajduje się w areszcie policyjnym po udanej międzynarodowej obławie. Nie wiadomo nic nowego na temat jego ekstradycji do Szwecji lub Norwegii albo jaka grozi mu kara, jeśli zarzuty okażą się prawdą.

Ofiara

Heikki Bjørklund Paltto był 24-letnim inwestorem na rynku kryptowalut. Ponoć tego samego dnia, gdy został zabity, dokonał sprzedaży walut cyfrowych za gotówkę, nie korzystając z usług giełdy. Jego zainteresowanie rynkiem bitcoina potwierdzają jego znajomi z najbliższego otoczenia. Podobno inwestycje przyniosły mu setki tysięcy dolarów, za część planował kupić nieruchomość.

Motyw

To ostatnie sugerowało policji, że to właśnie kryptowaluty były motywem napadu i śmierci Norwega. Dziś detektywi nie są tego już tak pewni. Wydarzenie to pokazuje jednak, jak niebezpieczne potrafi być sprzedawanie walut cyfrowych bez pośrednika, jakimi są giełdy. Nawet jeśli Paltto zginął przez przypadek – jakkolwiek strasznie to brzmi – jego przykład powinien być przestrogą przed zawieraniem tego typu transakcji bezpośrednio.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo niczego nowego na temat śledztwa.

Pamiętajmy także, że użytkownicy kryptowalut są narażeni na ich utratę także przez sieć i coraz popularniejsze wirusy. Zgodnie z nowymi danymi na złośliwe oprogramowanie narażone są coraz częściej także – uchodzące za bezpieczniejsze – urządzenia Apple.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here