Naga MarketsMożliwość wzmocnienia przez Bank Anglii (BoE) gołębiego stanowiska może zatrzymać siłę funta szterlinga, zdaniem analityków z Rabobanku. Prognozują, że para EUR/GBP będzie oscylować w okolicach 0,88/0,89 w nadchodzących miesiącach. Podobnego zdania są eksperci z CIBC, którzy oczekują korekty na parze GBP/USD w I kwartale 2021 roku.

  • Wciąż jest długa droga do wyjścia z lockdownu, a skutki Brexitu jeszcze się nie ustabilizowały
  • Trudny pierwszy kwartał może wywrzeć presję na Bank Anglii (BoE), aby rozważył cięcia stóp
  • Gospodarka Wielkiej Brytanii odzyska utraconą pozycję gospodarczą dopiero na początku 2023 r.

EUR/GBP: jest jeszcze za wcześnie, aby być zwyżkowym na funcie – Rabobank

Zwolennicy silnego funta próbują swoich sił na początku nowego roku. Brytyjska waluta nie nadążała za wzrostami walut surowcowych w 2021 roku, ale radziła sobie lepiej niż dolar i euro. Obecnie rajd GBP został zepchnięty z kursu przez złe wiadomości gospodarcze. Wciąż jest długa droga do wyjścia z lockdownu, a skutki Brexitu jeszcze się nie ustabilizowały.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prawdopodobne jest, że najbliższe miesiące będą niepewne dla GBP. Podtrzymujemy naszą prognozę, że EUR/GBP będzie oscylował w okolicach 0,88/0,89 w nadchodzących miesiącach i powrót do poziomu 0,87 może nastąpić dopiero w dalszej części roku – napisano w raporcie.

Nadchodzące posiedzenie BoE 4 lutego może wnieść dodatkowe tło dla perspektyw inflacji w Wielkiej Brytanii i potencjalnie do początkowego wpływu Brexitu na gospodarkę. W świetle ostatnich słabych publikacji danych z Wielkiej Brytanii, obawa, że ​​BoE wzmocni gołębie prognozy w przyszłym miesiącu, może zatrzymać siłę GBP.

Naszym zdaniem jest jeszcze za wcześnie, aby być optymistycznym w stosunku do funta – dodano.

GBP/USD: obawy o obniżki stóp obciążą funta szterlinga w pierwszym kwartale – CIBC

W grudniu minionego roku funt szterling był jedną z najsilniejszych walut w wyniku połączenia pozytywnej dynamiki ryzyka, globalnego impulsu refleksyjnego i uniknięcia ryzyka Brexitu bez porozumienia. Jednak trudny pierwszy kwartał roku może wywrzeć presję na Bank Anglii (BoE), aby rozważył cięcia stóp, obciążając funta w perspektywie krótkoterminowej, uważają eksperci z CIBC Capital Markets.

Chociaż podnieśliśmy naszą średniookresową prognozę dla GBP/USD, obawiamy się zniwelowania ostatnich zysków funta ze względu na możliwość wystąpienia podwójnej recesji w Wielkiej Brytanii – podkreślono w raporcie.

Na lutowym posiedzeniu RPP zrewidowane zostaną szacunki, które będą odzwierciedlać wpływ trzeciego krajowego lockdownu. W ocenie ekspertów gospodarka Wielkiej Brytanii prawdopodobnie odzyska utraconą pozycję gospodarczą dopiero na początku 2023 r.

Przed lutową decyzją RPP gubernator BoE Bailey przyznał, że aktywność będzie słabsza niż przewidywano w poprzednim raporcie na temat polityki pieniężnej, co grozi wywieraniem dodatkowej presji na Bank Anglii.

Spodziewamy się presji na BoE, więc bank może rozważyć mikro-cięcie o 10 pb w celu zapewnienia dodatkowego bodźca. Może to krótkoterminowo obciążyć funta, ale oczekujemy, że powrót do normalności zachęci parę GBP/USD do powrotu do poziomów, których nie widziano od początku 2018 r. Prognozujemy kurs „kabla” na poziomie 1,35 w I kwartale oraz 1,37 w II kw. 2021 roku – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcję pgnig prognozy 2020 | złoty | polski złoty | sp500 kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here