Naga MarketsWedług oficjalnego komunikatu prasowego opublikowanego 1 sierpnia władze stanu australijskiej prowincji Queensland udzielą grantu na uruchomienie systemu kryptowalutowego. Platforma ma wesprzeć lokalną turystykę.


Zgodnie z oświadczeniem władz platforma płatnicza Digital Travel Payments to jedna z 70 firm, które mają wesprzeć lokalnych przedsiębiorców i firmy w celu rozwoju m.in. turystyki.

Podróż za bitcoina?

Zadaniem firmy będzie zwiększenie liczby turystów, którzy chcieliby przyjechać do Queensland, i wzmocnienie lokalnego rynku pracy. Jak ma zostać osiągnięty ten cel? Poprzez sprzedaż ofert podróży za kryptowaluty i tworzenie większej liczby miejsc pracy.

Minister innowacji Kate Jones jest wyraźnie podekscytowana pomysłem:

“TravelbyBit opracował sprytny sposób na ułatwienie odwiedzającym nasze państwo płacenia za zakupy w coraz większej liczbie lokalnych firm akceptujących płatności kryptowalutowe… Rozumiem, że TravelbyBit jest ukierunkowane na takie miejsca jak Bundaberg (wzdłuż Wielkiej Rafy Koralowej) – używanie kryptowaluty ma ułatwić turystom rezerwowanie wakacji. ”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Współzałożyciel i dyrektor generalny TravelbyBit Caleb Yeoh powiedział, że firma nawiązała współpracę z Brisbane Airport Corporation, aby uruchomić “pierwsze na świecie lotnisko przyjazne [krypto]walutom” i wdrożyła już system punktów sprzedaży oparty na systemie Blockchain w regionalnych miastach turystycznych. Według Yeoh podróżni mogą płacić Bitcoin (BTC), Litecoin, Dash, Ethereum, XEM i wkrótce Binance Coin.

Yeoh powiedział:

“Mamy ponad 150 punktów w całej Australii korzystających z naszego systemu, a te środki finansowe na opracowanie specjalnie skonstruowanej platformy, która będzie akceptować waluty cyfrowe z dowolnego miejsca na świecie, pozwoli nam stworzyć miejsca pracy nie tylko bezpośrednio w naszym zespole, ale także dla całego szerszego przemysłu turystycznego. ”

Reszta świata

Australia nie jest pierwszym krajem, który integruje waluty cyfrowe z sektorem turystycznym. Wiosną Niemiecka Wspólnota Turystyczna (GNTB) ogłosiła, że ​​zaczęła akceptować BTC i inne kryptowaluty jako formę płatności za swoje usługi. W czerwcu 2014 r. uruchomiono IrishCoin w celu wzmocnienia sektora turystycznego w Irlandii. Moneta miała na celu promocję turystyki, działając jako kupon rabatowy w uczestniczących w programie barach, restauracjach, hotelach i atrakcjach turystycznych. IrishCoin jest wyceniany na 0,0065 USD z kapitalizacją rynkową w wysokości 231 648 USD lub 30 Bitcoinów (BTC).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here