Naga MarketsWieloryby są odpowiedzialne za 300% skok ceny Shiba Inu (SHIB)Dane z firmy Santiment, zajmującej się analizą behawioralną, sugerują, że wieloryby stoją za każdym z rajdów cenowych Shiba Inu. Nakładając cenę na liczbę transakcji większą niż 100 tysięcy dolarów firma zauważyła, że po gwałtownym wzroście ich liczby następował wzrost ceny SHIB.

Wieloryby kontrolują tokeny SHIB

Należy zwrócić uwagę na transakcje wielorybów na tokenie SHIB, które przekraczają wartość 100 tysięcy dolarów. Kiedy pojawiają się one na wolumenie, zazwyczaj następuje po nich wzrost ceny – podkreślają analitycy Santiment. Dane przedstawione przez firmę Santiment
Dane przedstawione przez firmę Santiment

Podczas gdy posiadacze kryptowaluty mogą skorzystać z tego wsparcia, nasuwa się pytanie, czy Shiba Inu jest silnie manipulowana i co się stanie, jeśli wieloryby zdecydują się przejść dalej.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Czy Shiba Inu wygrywa ze sceptykami?

Shiba Inu odnotowała ogromny wzrost od początku tego miesiąca. Jednak projekt ten nadal spotyka się z dużą dozą sceptycyzmu, głównie dlatego, że jest jednym z setek klonów Dogecoina – choć jak dotąd najbardziej udanym.

Można również zwrócić uwagę na kwestią jednego kwadryliona (1,000,000,000,000,000) całkowitej podaży tokenów. Zdaniem inwestora Michaela Burry’ego czyni go “bezcelowym” wyborem inwestycyjnym z powodu czystego rozcieńczenia kapitalizacji rynkowej.

Niemniej jednak, zwolennicy twierdzą, że Shiba Inu jest czymś więcej niż tylko monetą-memem. Wskazują oni na jej rozwijający się ekosystem, który obejmuje już DEX, wsparcie NFT, protokoły zarządzania i staking.

David Hsiao, dyrektor generalny magazynu Block Journal, pozostaje wątpliwy co do dalszego sukcesu Shiba Inu. Powiedział on, że trend związany z psami ostatnio osłabł na rzecz DeFi (zdecentralizowanych finansów) i NFT, dodając, że efekt cenowy szumu w końcu wygasa.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy hype związany z psimi monetami znacznie spowolnił, a w branży jest ostatnio wiele innych punktów zainteresowania o znacznie większej treści, takich jak DeFi i NFT – powiedział David Hsiao.

Rywal Robinhooda stawia na SHIB

Pomimo sceptycyzmu z niektórych kręgów, społeczność Shiba Inu systematycznie rośnie. Oficjalny subreddit ma już prawie 300 tysięcy członków, podczas gdy konto projektu na Twitterze ma już 1,2 miliona zwolenników.

Podobnie jak w przypadku społeczności Dogecoina, wielu z nich z pasją broni Shiba Inu przed krytycznymi komentarzami.

Jednak to nie wystarczyło, aby przekonać Robinhooda do wprowadzenia SHIB na giełdę. Petycja online w tej sprawie zebrała do tej pory 281 tysięcy podpisów. Nie ma jednak oficjalnego komunikatu, że to się stanie w najbliższym czasie, jeśli w ogóle.

Niemniej jednak, rywal Robinhooda – Public – wczoraj ogłosił na Twitterze, że wprowadził SHIB na swoją platformę. 

Chociaż debata na temat monet-memów nadal trwa, istnieje inny czynnik do rozważenia, jeśli chodzi o Shiba Inu – jest nim wysoka koncentracja kont wielorybów kontrolujących tokeny. ,CoinMarketCap umieszcza koncentrację wielorybów Shiba Inu na poziomie 80%, co jest nieco niepokojące dla projektu, który stara się być traktowany poważnie.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here