Naga Markets

ZA 'Puławy' zdecydowały o dociążeniu i uruchomieniu instalacji produkcji nawozów azotowychWarszawa, 12.10.2022 (ISBnews) – Grupa Azoty Zakłady Azotowe “Puławy” w związku ze zmianą warunków rynkowych podjęły decyzję o dociążeniu i uruchomieniu dziś instalacji produkcji nawozów azotowych w Segmencie Agro, podała spółka.

“Uwzględniając obecnie prowadzoną produkcję (Segment Agro: siarczan amonu z Instalacji Odsiarczania Spalin, produkty nienawozowe poza melaminą) po uruchomieniu instalacji nawozowych, w postoju nadal pozostanie instalacja kaprolaktamu (Segment Tworzywa) oraz instalacja melaminy (Segment Agro)” – czytamy w komunikacie.

22 sierpnia Puławy podały, że w związku z nadzwyczajnym i bezprecedensowym wzrostem cen gazu ziemnego podjęły decyzję o czasowym zatrzymaniu pracy kolejnych instalacji i ograniczeniu produkcji. Spółka ograniczyła produkcję amoniaku do około 10% możliwości produkcyjnych. Produkcja została wstrzymana w Segmencie Tworzywa oraz w Segmencie Agro, z wyjątkiem produkcji: siarczanu amonu z Instalacji Odsiarczania Spalin, NOXy, Likam oraz PULNOX.

10 sierpnia ZA Puławy całkowicie wstrzymały do odwołania produkcję melaminy. Wcześniej w lipcu spółka ograniczyła produkcję melaminy do poziomu ok. 20% maksymalnych zdolności produkcyjnych m.in. z powodu rosnących cen gazu.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułGrupa Azoty wznowiła produkcję na instalacjach m.in. do nawozów azotowych
Następny artykułGPW podsumowanie informacji ze spółek, 12 października 2022 r.
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here