Naga MarketsZA Puławy: Capex wzrośnie r/r do 996 mln zł w 2021 rokuNakłady inwestycyjne Grupy Azoty Zakładów Azotowych Puławy (ZA Puławy) – spółki zależnej Grupy Azoty – wyniosą 996 mln zł w całym 2021 roku, w porównaniu do 827 mln zł w 2020 roku, poinformował wiceprezes Grupy Azoty i prezes ZA Puławy Tomasz Hryniewicz.

ZA Puławy przedstawia prognozy dotyczące nakładów inwestycyjnych

“Plan przewiduje nakłady inwestycyjne Puław na poziomie 996 mln zł w całym 2021 roku” – powiedział Hryniewicz podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
W I kwartale 2021 roku capex ZA Puławy wyniósł 289,5 mln zł.

“Nie notujemy żadnych opóźnień przy realizowanych inwestycjach, wszystkie uruchomienia powinny odbywać się zgodnie z planem” – dodał Hryniewicz.

Największą inwestycją realizowaną przez ZA Puławy jest budowa węglowego bloku energetycznego o wartości 1,2 mld zł, a jej stan zaawansowania finansowego wynosi 51%. W 93% zaawansowana jest także wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej o wartości 430 mln zł.

Grupa Azoty ZA Puławy wchodzi w skład Grupy Azoty. Jej akcje notowane są na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 3,21 mld zł w 2020 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,52 mld zł w 2020 r.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here