Naga MarketsPetro jest kryptowalutą WenezueliObywatele Wenezueli muszą korzystać z kryptowaluty Petro, która jest wspierana przez państwo, jeśli chcą uiścić opłaty paszportowe. Informację podał wiceprezydent kraju Delcy Rodriguez podczas konferencji prasowej w piątek 5 października.


Rodriguez potwierdził, że od dzisiaj (czyli od 8 października), opłaty za wszystkie wnioski o paszport będą droższe i będą płatne tylko w Petro. Koszt wzrósł do 2 petro za nowy paszport i 1 petro za wydłużenie jego ważności. Jedna jednostka kryptowaluty jest dziś warta 3600 suwerennych boliwarów.

Jak zatrzymać rodaków w kraju?

Co jednak ciekawe (a wręcz przerażające) przeciętne miesięczne wynagrodzenie minimalne w Wenezueli jest czterokrotnie niższe niż koszt obecnej opłaty paszportowej. “W przypadku Wenezuelczyków, którzy są za granicą, do pierwszego dnia listopada koszt wyniesie 200 dolarów za emisję i 100 dolarów za przedłużenie”, stwierdził Rodriguez, według wiodącej latynoamerykańskiej gazety El Universal.

Wenezuela starała się walczyć z efektami ubocznymi szalejącej inflacji i upadającej gospodarki. Wykorzystuje do tego m.in. wspomnianą kryptowalutę, która służy do obchodzenia sankcji, jakie spotkały kraj. Obecne podniesienie kwot za wydanie oraz przedłużenie ważności paszportu jest też kolejną metodą na zatrzymanie obywateli w kraju.

Pomysłodawcą Petro jest sam prezydent Nicolas Maduro, który uczynił kryptowalutę narodową walutą Wenezueli na równi z suwerennym boliwarem, który z kolei zastąpił boliwara fuerte, który upadł w wyniku inflacji.

Kopia Dash?

Wokół Petro narosło wiele kontrowersji. M.in. zarzuca się projektowi, że jest tylko kopią popularnego Dasha. Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ.

Wraz z podniesieniem opłat paszportowych, Rodriguez ogłosił także utworzenie wyspecjalizowanych sił policji migracyjnej, rzekomo zorganizowanych “w celu zachowania bezpieczeństwa obywateli i kontroli migracji”.

Bloomberg zauważa, że ​​każdego dnia z Wenezueli ucieka około 5000 obywateli.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here