Naga MarketsIV Specjalistyczna Konferencja M1 dobiegła końca. W zeszłą sobotę do Warszawskiego biurowca Atium Tower zjechali się inwestorzy z całej Polski, aby dyskutować o szeroko pojętym rynku finansowym, skupiając się na tematyce kryptowalut, akcji, handlu automatycznym oraz skutecznych metodologiach inwestycyjnych. Wystąpiło pięciu prelegentów dobrze znanych polskiej scenie spekulacji. Dzięki wsparciu brokera Naga Markets wydarzenie odbyło się całkowicie za darmo, a więc tym bardziej zasługuje na uwagę, gdyż organizatorzy włożyli ogromną ilość pracy, a przedstawione prezentacje były wysokiej jakości i zawierały unikatową treść.


Na samym wstępie szczególne podziękowania dla głównych organizatorów: Temet Nosce i Chris Abramowicz, którzy pomimo braku jakichkolwiek korzyści finansowych zorganizowali to wydarzenie i zdołali stworzyć wysoce merytoryczną konferencję dobierając odpowiednich prelegentów. Podziękowania również dla reszty prezenterów, brokera Naga Markets oraz wszystkich tych, którzy zjawili się w tym dniu na specjalistycznej konferencji M1.

Tomasz Augustynowicz

Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia Tomasza Augustynowicza, profesjonalnego inwestora utrzymującego się jedynie z handlu na rynkach, współzałożyciela grupy facebookowej DINAPOLI TRADING TECHNIQUES. Znany społeczności TJS z niedawnego wystąpienia Trading like a PRO, tym razem opowiedział jak pokonać rynek przy wykorzystaniu technik Joe Di Napolego. Tomasz podzielił się swoim profesjonalnym spojrzeniem na rynek, dzieląc się z uczestnikami rozwiązaniami zwiększającymi skuteczność zagrań, przy jednoczesnym wskazaniu istotności doboru jak najprostszego rynku. Udzielił wielu wskazówek w jaki sposób zrozumieć i pokonać rynek. Następnie skupił się na własnej metodologii handlu udostępniając własne, unikatowe podejście do rynku. W prezentacji liczącej 92 slajdy pojawił się plan transakcyjny oraz niezliczona liczba praktycznych setupów, które rozgrywa na co dzień. O swojej prezentacji powiedział:

„Z radością przyjąłem zaproszenie do wystąpienia na specjalistycznej konferencji M1 od najmocniejszej pod względem merytorycznym ekipy spekulantów w Polsce. Możliwość przedstawienia technik Di Napolego przed tak szacownym gronem była dla mnie bardzo motywująca, lecz także stresująca, gdyż wiedziałem, iż na widowni będzie wiele osób od lat zajmujących się rynkiem, więc prezentacja musiała być na najwyższym poziomie 🙂 Zdecydowałem się powiedzieć o tym jak przy użyciu złotych proporcji liczb fibo, formacji kierunku B&B oraz planu transakcyjnego “ciąg korekta ekspansja” przewidywać możliwość wystąpienia “bańki spekulacyjnej”.”

Piotr Wojdat

Drugi w kolejności wystąpił Piotr Wojdat opowiadając o Due Diligence w projektach ICO, czyli jak wyśledzić SCAM. Prezes evenea.pl i doradca technologiczny popularnego projektu RahimCoin rozpoczął swoją prezentację mocnym akcentem – 92% ICO to SCAM. Zaprezentował statystykę najbardziej dochodowych projektów, w których lider NXT osiągnął zawrotną stopę zwrotu rzędu 559656%. Tylko w 2018 roku zainwestowane zostało 6 miliardów dolarów w 942 projekty ICO. Taka statystyka dała do myślenia każdemu obecnemu na sali konferencyjnej. Piotr pokazał jak niewiele potrzeba, aby stworzyć swój własny projekt i pozyskać kapitał, gdyż na rynku panuje ogromna pycha i ludzie chętnie inwestują w cokolwiek np. w Banana Coin.

Autor przedstawił 8 głównych punktów, po przedstawieniu których nikt ze słuchających nie będzie miał już problemu z dobrym ulokowaniem swoich środków w odpowiedni i uczciwy projekt ICO tj.: Projekt, Team, Technologia, Ekonomia tokenów, Struktura ICO, Aspekty prawne, Marketing & PR oraz Egzekucja.

„Rynek ICO i ogólnie kryptowalut to niezwykła okazja zarówno dla najlepszych startupów jak i indywidualnych inwestorów z całego świata gdzie te dwie grupy pierwszy raz mogą się spotkać na tak wczesnym etapie i nawzajem czerpać z tej współpracy korzyści. Do tej pory ten etap był zarezerwowany jedynie dla Funduszy Inwestycyjnych  i Business Angelsów i to oni korzystali na największym lewarze wzrostu wartości w początkowych etapach. Niestety zawsze jest też druga strona medalu gdzie znajdzie się stosunkowo duża grupa ludzi którzy na popularności tej formy inwestowania, chęci szybkiego wzbogacenia się jak i statystycznie niewielkiego doświadczenia indywidualnych inwestorów będzie chciała wykorzystać to niewiedzę i zwyczajną ludzką naiwność.” – powiedział Piotr Wojdat.

“Moją rolą jest edukowanie tych ludzi jak maksymalnie redukować ryzyko złapania się w pułapkę oszustów i nie stracenia swoich oszczędności w maksymalnie głupi sposób. Wbrew pozorom to nie jest takie trudne. Z drugiej strony również chcę pokazywać, że jeżeli poświęcimy wystarczająco dużo energii i czasu na dokładny research i analizę projektu, może się okazać znajdziemy kolejnego Googla, Amazona, czy Facebooka, Bo kolejne tego typu firmy powstaną właśnie przy wykorzystaniu tej technologii. Czy warto poświęć ten czas i energie na takie poszukiwania? Uważam że zdecydowanie tak!” – dodał.

Chris Abramowicz

Trzecim wykładem na IV SKM1 był Chris Abramowicz, znany ze swojego cynizmu i nietypowego podejścia do analizowania rynku, określany przez wielu jako grumpy cat. Założyciel portalu marketrevolution.eu oraz wielu grup facebookowych m.in.  CryptoCynics & StockCynics – analizy giełdowe. 100% Free, no scam and spam. Chris skupił się na korelacjach i sezonowości na polskim rynku akcji. Taki sposób analizy jest zupełnie inny niż znana wszystkim analiza fundamentalna, wskaźnikowa czy techniczna. Wskazał momenty, w których nie powinno się kupować akcji spółek, co znacząco zwiększa szanse na dobre wejście bądź kontynuację ruchu. Podejście autora pozwoliło uczestnikom spojrzeć zupełnie inaczej na kurs akcji, co niewątpliwie było zaskoczeniem, gdyż mało kto na polskim rynku zajmuje się tym tematem. “Grumpy cat” wskazał powody sezonowości z wyszczególnieniem zjawisk przyczynowo-skutkowych, korelacji oraz przyzwyczajeń mas i zarządzających.

„Celem mojej prezentacji było pokazanie jak wiele spółek, indeksów i surowców ma silne sezonowości, których znajomość można wykorzystać, aby uniknąć niepotrzebnych strat oraz powstrzymać się od lokowania kapitału w okresach w których nic się nie dzieje.” – podsumował Chris.

Marek Stefaniak

Uczestnik III SKM1 tym razem również skupił się na handlu automatycznym. W swojej prezentacji Machine vs Machine – jak automaty tradingowe zarządzają środkami na giełdzie, Marek poruszył wiele istotnych kwestii związanych z wszechobecnymi, giełdowymi robotami. O swojej prezentacji powiedział:

„Wykład prezentował giełdę jako miejsce walki różnych algorytmów, nie tylko typowo handlowych, ale też algorytmów market makerów, giełd i brokerów. Przedstawiłem swoją hipotezę tego, jak duzi gracze zagospodarowali tę przestrzeń i jakiej klasy algorytmy mogą być przez nich używane oraz jakie są największe ograniczenia tradera detalicznego na tym polu. W drugiej części wykładu pokazałem jak algorytmy walczą o cenę w limit order book’u, czyli tam, gdzie ściera się podaż z popytem. Część trzecia wykładu to zestawienie kliku statystyk opisujących handel algorytmiczny na giełdzie w Warszawie, na kontrakcie FW20.”

Temet Nosce

Ostatnim prelegentem był współorganizator i inicjator wszystkich dotychczasowych konferencji Temet Nosce. Założyciel grupy facebookowej M1 Trading Office // M1 Fund i portalu m1coop.com skupił swoją prezentację na własnych, wieloletnich rynkowych doświadczeniach. Niestety ze względu na brak czasu wynikający z wcześniejszych długich dyskusji publiczności z prelegentami w sesjach Q&A, Temet nie zdążył skończyć swojego wystąpienia. Jednak jak poinformował dzisiaj na swojej grupie facebookowej zorganizował sesję online dla wszystkich chętnych, podczas której dokończył resztę prezentacji.

„Celem było pokazać co działa, a co nie działa, wnioski wynikające z mojego 12-letniego doświadczenia rynkowego. Pokazałem różnorakie sposoby zdobywania doświadczenia od najlepszych specjalistów w danych polach handlu. Zaprezentowałem również składniki niezależnie stworzonej metodologii, w której kilka uzupełniających się elementów procesu decyzyjnego łączy się w jedną całość przy użyciu efektów synergii. No i oczywiście pokazałem kilka skutecznych setupów rynkowych, które z powodzeniem handluję na co dzień.” – skomentował Temet Nosce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCoinbase nie znajduje dowodów na insider trading
Następny artykułBitmain zdobywa kolejny zastrzyk finansowania przed IPO
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here