Naga MarketsZ powodu bitcoina HSBC uniemożliwił swoim klientom kupno akcji MicroStrategyHSBC, jeden z największych banków na świecie, od jakiegoś czasu blokuje przelewy z giełd kryptowalutowych na konta klientów. Teraz posunął się o krok dalej w swojej antykryptowalutowej polityce potwierdzając agencji Reuters, że nie pozwala klientom handlować akcjami MicroStrategy ze względu na znaczące udziały spółki w rynku BTC.

  • HSBC znajduje się w obozie banków inwestycyjnych, które patrzą nieprzychylnym okiem na produkty kryptowalutowe
  • Z drugiej jednak strony podmiot prowadzi ofertę akcji giełdy Coinbase, która zadebiutuje na Wall Street w tym tygodniu

MicroStrategy niedostępny dla klientów HSBC. Chodzi o nadmierną ekspozycję na bitcoina

W wiadomości z 29 marca do klientów na platformie handlu akcjami HSBC InvestDirect, bank poinformował, że “zmienił politykę dotyczącą wirtualnych walut” i produktów związanych z wirtualnymi walutami. W rezultacie, klienci nie mogą już kupować ani przekazywać takich aktywów, choć mogą je nadal trzymać lub sprzedawać.

Te artykuły również Cię zainteresują
– HSBC nie ma apetytu na bezpośrednią ekspozycję na wirtualne waluty i ograniczony apetyt na udostępnianie produktów lub papierów wartościowych, które czerpią swoją wartość z VC (wirtualnych walut) – informował HSBC w oświadczeniu.

MicroStrategy, notowana na giełdzie w USA firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania w chmurze z siedzibą w USA, kontroluje ponad 91 000 BTC. Kryptowaluta stanowi obecnie 80% jej rezerw finansowych co oznacza, że codzienne losy kapitałowe firmy są uzależnione od ceny rynkowej bitcoina. Ryzykowna strategia jednak jak na razie działa, a MicroStrategy przekształciło swoją inwestycję o wartości 2,2 miliarda dolarów w blisko 5,5 miliarda dolarów, ponieważ cena BTC cały czas rośnie.

To najwyraźniej nie wystarczy, aby przekonać HSBC do udostępnienia akcji MicroStrategy kanadyjskim i brytyjskim inwestorom detalicznym. Podejście londyńskiego banku HSBC stoi w opozycji do banków inwestycyjnych takich jak BNY Mellon i Morgan Stanley, które zaangażowały się w handel BTC. Ten ostatni kupił nawet 10% udziałów w MicroStrategy w grudniu.

Na chwilę obecną HSBC zdecydowanie należy do obozu “blockchain, nie bitcoin”, współpracując z innymi globalnymi bankami, aby uruchomić Contour, sieć blokową dla transakcji bankowych.

Czas tego posunięcia ze strony HSBC jest trochę niekorzystny, ponieważ zbliża się do bezpośredniego notowania giełdy kryptowalutowej Coinbase. Akcje spółki z siedzibą w San Francisco rozpoczynają handel na Nasdaq w tę środę, ale nie jest jasne, czy HSBC uważa ją za “produkt kryptowalutowy”, biorąc pod uwagę, że udziały firmy są głównie trzymane w dolarach.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here