Naga MarketsGiełda kryptowalut BitfinrexDostawca danych blockchain, TokenAnalyst szacuje, że odpływ kapitału z głównych giełd kryptowalutowych przekroczył wpływy o 622 mln USD w ciągu ostatnich pięciu dni. TokenAnalyst z siedzibą w Londynie oparł swoje wyliczenia o analizę wpłat i wypłat kapitału na wielu platformach wirtualnych walut w tym Bitfinex, BitMEX, Binance i Kraken.


Tether przyczyną wzrostów na Bitcoinie?

Podczas gdy Bitcoin (BTC) spada w trakcie dzisiejszej sesji to zdołał osiągnąć tegoroczne maksimum na poziomie 8400 USD. Raport Bloomberga oparty o dane z TokenAnalyst wskazał, że jego ostatni wzrost ceny może być częściowo zawyżony przez niedawną ucieczkę kapitału wywołaną m.in. falą kontrowersji dotyczących giełdy Bitfinex i powiązanego z nią stablecoina Tether.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym 25 kwietnia, biuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku oznajmiło, że giełda kryptowalut  Bitfinex straciła 850 mln USD, a następnie wykorzystała fundusze z Tethera, aby pokryć niedobór i nie wzbudzić podejrzeń u inwestorów.

Ponadto Bloomberg powołuje się dane TokenAnalyst, które według doniesień ujawniają, że Bitfinex odnotował odpływ netto w wysokości ponad 1,7 miliarda USD w Bitcoinach i Eterach (ETH) od 26 kwietnia, czyli od daty złożenia przez biuro nowojorskiego prokuratora generalnego (NY OAG) wniosku sądowego przeciwko giełdzie.

Ponieważ Tether jest niewystarczająco wspierany niektóre rezerwy mające pokryć aktywa klientów są prawdopodobnie niewystarczające. Sprytniejsi klienci nie będą zatrzymywać swoich funduszy na giełdach tylko będą je ściągać na zewnętrzne portfele. Może to spowodować dalszą presję na wzrost ceny Bitcoina, ponieważ inwestorzy wolą pozbyć się fałszywych Tetherów i wymienić je na Bitcoiny – powiedział Bloombergowi John Griffin, profesor finansów na uniwersytecie w Texasie w Austin.

Jak wcześniej informowaliśmy, profesor John M. Griffin i Amin Shamas opublikowali 66-stronicowy dokument zatytułowany “Is Bitcoin Really Un-Tethered?”, w którym analizują hipotezę, że ceny kryptowalut są manipulowane poprzez wykorzystanie tokenu Tether (USDT).

Wiele kontrowersji wokół firmy Bitfinex wynika z faktu, że nigdy nie przeprowadziła pełnego, niezależnego audytu swoich zabezpieczeń dolarowych w Tetherze. Jednak w listopadzie opublikowany został list z Deltec Bank z siedzibą na Bahamach potwierdzający istnienie rezerw.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułManipulacje na Forex: 5 banków, 11 walut i 5 mld zł kary
Następny artykułPolska goni Europę. PKB na poziomie 4,6%
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here