Naga MarketsW poprzednich artykułach przybliżyłem spółki: Bayer, Deutsche Bank, Volkswagen, Deutsche Telekom, BASF, Siemens, Daimler, BMW, CommerzbankADIDAS, E.ON, SAP, Allianz, Deutsche Post, Infineon, Lufthansa, Linde, Beiersdorf, Continental, Deutsche Boerse, FreseniusHeidelberg-Cement, Henkel AG & Co, Lanxess AG, Merck KGAA. Dzisiaj przedstawię dwie kolejne spółki głównego niemieckiego indeksu giełdowego DAX30: Münchener Rück – ubezpieczenia i reasekuracja, RWE – dostawca prądu.

Münchener Rück
Jest to jedna z największych firm reasekuracyjnych na świecie. Oprócz podstawowej działalności w zakresie reasekuracji, Grupa prowadzi również działalność w zakresie ubezpieczenia podstawowego i ubezpieczenia poza granicami Niemiec. Firma koncentruje się na klientach w Niemczech i Europie.

Spółka w trendzie wzrostowym od 2011 roku. Historyczne maksimum osiągnęła w 2000 roku na poziomie 326 euro. Obecnie notowana jest po 195euro. Jej wykres z ostatnich lat jest mocno skorelowany z wykresem samego indeksu DAX30. Ubiegły tydzień zakończony potężną świecą spadkową. Jeżeli DAX faktycznie wszedł właśnie w poważniejszą korektę to ta spółka na pewno na tym ucierpi, ale na interwale tygodniowym do linii trendu jeszcze trochę brakuje.

Wykres spółki Munchener Ruck dla interwału 1W.
Wykres spółki Munchener Ruck dla interwału 1W.

RWE
Jest spółką holdingową Grupy RWE, jednego z czołowych europejskich dostawców energii. RWE jest aktywna we wszystkich etapach dostaw energii. Należą do nich olej, gaz i węgiel brunatny, budowa i działanie konwencjonalnych i odnawialnych elektrowni, obrót towarami i transport, obrót energią elektryczną i gazem. RWE koncentruje się na rynku europejskim.

Spółka w długoterminowym trendzie spadkowym. Szczyt swojej wyceny osiągnęła w styczniu 2008 roku na poziomie 76 euro. Od początku roku 2015 porusza się wewnątrz trójkąta wzrostowego i zupełnie nie skorzystała na hossie jaka panuje na całym indeksie DAX30. Wybicie trójkąta wskaże kierunek dalszego ruchu i na chwilę obecną bardziej prawdopodobne jest wybicie w dół.

Wykres spółki RWE dla interwału 1W.
Wykres spółki RWE dla interwału 1W.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here