Naga MarketsW poprzednich artykułach przybliżyłem spółki: Bayer, Deutsche Bank, Volkswagen, Deutsche Telekom, BASF, Siemens, Daimler, BMW, CommerzbankADIDAS, E.ON, SAP, Allianz, Deutsche Post, Infineon, Lufthansa, Linde, Beiersdorf, Continental, Deutsche Boerse, FreseniusHeidelberg-Cement, Henkel AG & Co. Dzisiaj przedstawię dwie kolejne spółki głównego niemieckiego indeksu giełdowego DAX30: LANXESS AG – producent tworzyw sztucznych, MERCK KGAA – producent artykułów chemicznych i farmaceutycznych.

LANXESS AG

Spółka opracowuje, produkuje i wprowadza na rynek tworzywa sztuczne, gumy, specjalistyczne chemikalia i produkty pośrednie. Ponadto LANXESS wspiera swoich klientów w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań systemowych. W swoich produktach, Grupa koncentruje się w szczególności na trwałości i przyjazności dla środowiska. Firma produkuje m.in. gumy wysokiej jakości stosowane w produkcji opon. Charakteryzują się one niższym oporem, doskonałą skutecznością hamowania, dłuższą żywotnością i zmniejszonym hałasem.

Spółka w marcu 2015 roku wybiła się z trwającego ponad 2 lata trendu spadkowego. Poważniejszy opór znajduje się na poziomie 57euro co daje potencjał wzrostu 10% od obecnej ceny. Rok temu wspomniany poziom zatrzymał odbicie. Siłę spółki zobaczymy jak zacznie się większa korekta na całym indeksie DAX30.

Wykres spółki LANXESS obecnej w indeksie DAX30 dla interwału 1W.
Wykres spółki LANXESS obecnej w indeksie DAX30 dla interwału 1W.

MERCK KGAA
Firma zajmuje się produkcją artykułów chemicznych i farmaceutycznych. Produkty firmy to m.in. produkty do samoleczenia, ciekłe kryształy dla wyświetlaczy i chemikalia elektroniczne, kosmetyki i farmaceutyczne substancje czynne. Terapie spółki, są oferowane w wielu krajach na całym świecie, używane w przeziębieniach, jak również w zakresie onkologii, endokrynologii i płodności, reumatologii. Ponadto, firma rozwija i sprzedaje tak zwane materiały eksploatacyjne dla przemysłu elektroniki użytkowej, oświetlenia, drukowania lub kosmetyków.

Bardzo silna spółka, obecnie znajduje się na swoich historycznych maksimach. Wskaźnik MACD jest obecnie w chmurach, ale histogram prawidłowo rośnie razem ze wzrostem wartości. Podobnie jak przy poprzedniej spółce jej siłę będzie można zobaczyć dopiero przy korekcie indeksu.

Wykres spółki MERCK dla interwału 1W.
Wykres spółki MERCK obecniej w indeksie DAX30 dla interwału 1W.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here