Naga MarketsW poprzednich artykułach przybliżyłem spółki: Bayer, Deutsche Bank, Volkswagen, Deutsche Telekom, BASF, Siemens, Daimler, BMW, CommerzbankADIDAS, E.ON, SAP, Allianz, Deutsche Post, Infineon, Lufthansa, Linde, Beiersdorf, Continental, Deutsche Boerse, Fresenius. Dzisiaj przedstawię dwie kolejne spółki głównego niemieckiego indeksu giełdowego DAX30: Heidelberg-Cement  – producent cementu i betonu, Henkel AG & Co. – firma znana z marek BREF, Fa, Pattex, Persil, Perwoll.

HEIDELBERG-CEMENT

Te artykuły również Cię zainteresują
Firma jest jednym z wiodących na świecie producentów i dystrybutorów cementu, betonu i materiałów budowlanych. Międzynarodowe działania firmy są zdecentralizowane w sześciu strategicznych regionach o odpowiedzialności operacyjnej. Podstawowa działalność HeidelbergCement obejmuje produkcję i dystrybucję cementu i kruszyw, dwa istotne surowce do betonu. Spółka sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach.

Technicznie spółka w trendzie wzrostowym od września 2011 roku. Obecnie kosztuje 73,81euro a jej historyczny szczyt to 118euro za akcję w 2007 roku. W 2015 roku razem z całym DAX’em urosła już 34%. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 80euro. Warta zainteresowania już po przejściu przez rynek korekty.

Wykres spółki HEIDENBERG-CEMENT notowanej na DAX30 dla interwału 1W.
Wykres spółki HEIDENBERG-CEMENT notowanej na DAX30 dla interwału 1W.

HENKEL AG & CO.

Firma jest światowym projektantem i producentem markowych towarów i technologii w branży konsumenckiej i przemysłowej. Produkty i technologie dla grupy są stosowane w wielu sektorach m.in. gospodarstwa domowego, higieny osobistej i kosmetyków ale także w motoryzacji. Wśród najbardziej znanych marek należą m.in. BREF, Fa, Pattex, Persil, Perwoll, pril, Pritt, Schauma, Sil, Somat.

Technicznie spółka niezwykle mocna, od 2009 roku urosła już pięciokrotnie. Korekty gdy się pojawiają są bardzo płytkie i nie przekraczają poziomu fibo 38,2%. Obecnie problemem jest widoczna na wykresie praktycznie ukończona 5-falowa struktura (z zależnością fala 5 = 127,2% fali 1) co może oznaczać, że wkrótce wejdzie w korektę całego wzrostu.

Wykres spółki Henkel dla interwału 1W.
Wykres spółki Henkel dla interwału 1W.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here