Naga MarketsW poprzednich artykułach przybliżyłem spółki: Bayer, Deutsche Bank, Volkswagen, Deutsche Telekom, BASF, Siemens, Daimler, BMW, CommerzbankADIDAS, E.ON, SAP, Allianz, Deutsche Post, Infineon. Dzisiaj przedstawię trzy kolejne spółki głównego niemieckiego indexu giełdowego DAX30: LUFTHANSA – przewozy pasażerskie i towarowe, LINDE – przemysłowy gaz, BEIERSDORF – produkty kosmetyczne (np. Nivea).

BEIERSDORF
Beiersdorf jest firmą międzynarodową, która jest aktywna w dziedzinie kosmetyki oraz w produkcji taśm samoprzylepnych. W głównym obszarze, firma koncentruje się na rozwoju, produkcji i sprzedaży innowacyjnych produktów do pielęgnacji skóry i urody. Wśród najbardziej znanych marek należą m.in. Nivea, Eucerin, Labello, 8×4, i La Prairie. Firma jest również producentem samoprzylepnych rozwiązań produktowych i systemowych dla przemysłu, handlu i konsumentów, które są używane w różnych zastosowaniach w przemyśle elektronicznym i przemyśle samochodowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Walor na historycznych szczytach, obecnie przechodzi płaską korektę ale dopóki znajduje się ponad linią trendu widoczną na wykresie to można grać na wzrosty. Najbliższym wsparciem jest widoczna na wykresie (linia przerywana) luka hossy.

2015-03-22_analiza_weekendowa_BEI_1D

LINDE
Firma swoją działalność prowadzi w dziedzinie gazów przemysłowych i technicznych w ponad 100 krajach. Firma produkuje gazy przemysłowe, które są następnie wykorzystywane w różnych dziedzinach, takich jak energetyka, obróbka chemiczna, ochrona środowiska. Usługi takie jak doradztwo inżynierii, zarządzanie projektami, szkolenia personelu i obsługi klienta dopełniają ofertę. Firma zamierza rozszerzyć działalność o przejęcie amerykańskiej firmy Lincare. Dzięki czemu uda się rozszerzyć swoją działalność opieki zdrowotnej w USA.

Bardzo silna spółka od początku obecnej hossy czyli od 2009 roku ciągle rośnie, a korekty które przechodzi mają lżejszy charakter niż korekty całego DAX’a. Obecnie przechodzi korektę, coś niepokojącego w tej obecnej korekcie co można zaobserwować to wyraźnie większy wolumen przy płaskich świecach. Dopóki jednak linia trendu trzyma (na wykresie przerywane linie) obowiązuje gra na wzrosty.

2015-03-22_analiza_weekendowa_LINDE_1D

LUFTHANSA
Głównym obszarem działalności Grupy jest prowadzenie krajowych i międzynarodowych przewozów pasażerskich i towarowych. Do grupy Lufthansa należy wiele linii lotniczych z różnych krajów: Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, Wings, Brussels Airlines, JetBlue, SunExpress. Firma ewoluowała od czystej linii lotniczej, do wiodącego dostawcę transportu pasażerskiego i towarowego, logistyki, gastronomii, obsługi i usług IT.

W długim terminie spółka jest w trendzie spadkowym, a nawet porusza się w gigantycznym trójkącie. Nie skorzystała z obecnej hossy na DAX i jest niżej niż była w połowie stycznia 2015, kiedy to zaczęły się wzrosty na niemieckich indexach. Obecnie trwające tydzień wzrosty wydają się tylko odreagowaniem wcześniejszych spadków.

2015-03-22_analiza_weekendowa_LHA_1M

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here