Naga MarketsW poprzednich artykułach przybliżyłem spółki: Bayer, Deutsche Bank, Volkswagen, Deutsche Telekom, BASF, Siemens, Daimler, BMW, CommerzbankADIDAS, E.ON, SAP, Allianz, Deutsche Post, Infineon, Lufthansa, Linde, Beiersdorf, Continental, Deutsche Boerse, FreseniusHeidelberg-Cement, Henkel AG & Co, Lanxess AG, Merck KGAAMünchener Rück, RWE. W dzisiejszym wpisie 3 ostatnie spółki indeksu DAX30: K+S – producent chemii, Fresenius Med. Care – dostawca sprzętu i usług medycznych, ThyssenKrupp – przemysł stalowy.

Fresenius Med. Care

Druga spółka Fresenius na DAX30. Fresenius Medical Care AG & Co jest wiodącym globalnym dostawcą produktów i usług dla techniki dializy, w leczeniu przewlekłej niewydolności nerek. Firma oferuje maszyny do dializowania, jednorazowe związane z nimi akcesoria, farmaceutyki i usługi laboratoryjne. Firma posiada zakłady produkcyjne na wszystkich kontynentach i służy pacjentom na całym świecie w ponad 3350 własnych klinik dializ.

Spółka przez ostatnie 12 miesięcy urosła prawie 100%. Obecnie jest tylko 6euro poniżej szczytu z 17 kwietnia i ostatnie mocne świece z czwartku oraz piątku dają szansę na kontynuację ruchu wzrostowego. Na poziomie 71euro znajduje się zarówno przyspieszona linia trendu jak i zniesienie fibo 38,2% zatem jeżeli obecne wzrosty indeksów okażą się fałszywką dopiero poziom 71euro będzie mocnym wsparciem dla tej spółki.

Wykres spółki Fresenius Medical Care dla interwału 1D.
Wykres spółki Fresenius Medical Care dla interwału 1D.

ThyssenKrupp

Firma przemysłowa zajmująca się produkcją stali. Produkty jakie oferuje to stal, handel materiałami przemysłowymi i surowcami do systemów transportu pasażerskiego. Portfolio uzupełnia produkcja wysokiej jakości składników, które są wykorzystywane w szerokiej gamie pojazdów i maszyn. ThyssenKrupp AG jest reprezentowana w ponad 80 krajach.

Spółka w lutym wybiła się z gigantycznego trójkąta. Prawdopodobnie obecnie czeka ją re-test wybitej linii i odbicie w górę, które może zapoczątkować nowy trend wzrostowy.

Wykres spółki ThyssenKrupp dla interwału 1W.
Wykres spółki ThyssenKrupp dla interwału 1W.

K + S

Grupa K + S jest jednym z wiodących na świecie dostawców produktów potasowych i magnezowych do zastosowań rolniczych i przemysłowych. Gama produktów obejmuje nawozy do pielęgnacji roślin i produkty solne oraz różne produkty przeznaczone do higieny zwierząt i szereg podstawowych chemikaliów, takich jak wodorotlenek sodu, kwas azotowy i węglan sodu. Firma prowadzi także działalność w zakresie usuwania i recyklingu pozostałości oczyszczania gazów spalinowych.

Technicznie spółka okres świetności ma już za sobą (w 2008 roku była 3-krotnie droższa niż dziś). Od 1,5 roku porusza się w kanale wzrostowym. Na tą chwilę górne ograniczenie kanału wzrostowego znajduje się już bardzo blisko co niestety dla tej spółki nie daje zbyt dużego potencjału wzrostowego.

Wykres spółki K + S dla interwału 1W.
Wykres spółki K + S dla interwału 1W.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here