Naga MarketsZ bitcoina (BTC) odpłynęło rekordowe 141 mln dol. środków instytucjonalnychNajnowszy raport firmy analitycznej CoinShares pokazuje, że odpływy z instytucjonalnych produktów inwestycyjnych BTC nadal gwałtownie rosną. Zgodnie z dokumentem Digital Asset Fund Flows Weekly opublikowanym 7 czerwca, inwestorzy instytucjonalni nadal zmniejszają ekspozycję na bitcoina, a produkty inwestycyjne BTC odnotowały rekordowy odpływ środków w wysokości 141 milionów dolarów w minionym tygodniu.

Bitcoin notuje odpływy kapitałowe z produktów inwestycyjnych

Dane te pojawiają się po ciężkiej sprzedaży instytucjonalnej podczas majowego krachu na rynku kryptowalutowym, przy czym instytucje wycofały prawie 100 milionów dolarów z produktów kryptowalutowych między 10 maja a 16 maja, zanim odpływy na krótko spowolniły pod koniec ubiegłego miesiąca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wolumen handlu dla produktów BTC również gwałtownie spada, a w pierwszym tygodniu czerwca odnotowano 62% deprecjacji aktywności handlowej w porównaniu do średniej tygodniowej z maja.

Przepływy kapitału dla produktów inwestycyjnych kryptowalutowych: CoinShares

Pomimo opisywania sentymentu instytucjonalnego wobec BTC jako zmieniającego się w niedźwiedzi od początku maja, CoinShares podkreśla, że odpływy stanowią mniej niż jedną dziesiątą napływów z 2021 roku:

– Odpływy stanowią 8,3% wpływów netto obserwowanych w tym roku i pozostają minimalne w ujęciu względnym w stosunku do odpływów obserwowanych na początku 2018 roku – wyjaśnia platforma analityczna.

Od początku 2021 r. ponad 4,2 mld dol. napłynęło do produktów bitcoinowych, przy czym BTC stanowi obecnie 65,9% całego kapitału zamkniętego w produktach inwestycyjnych na rynku kryptowalut.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Ether coraz bardziej ceniony wśród inwestorów instytucjonalnych

Malejący popyt instytucjonalny na BTC ponownie zbiegł się z rosnącym apetytem instytucjonalnym na kryptowalutę ether, z ETH reprezentującym ponad 26,8% aktywów pod zarządzaniem (AUM) obecnie zamkniętych w produktach inwestycyjnych kryptowalut po otrzymaniu napływu 33 milionów dolarów w ostatnim tygodniu.

CoinShares zauważył również, że inwestorzy szukają ekspozycji na ripple (XRP) i cardano (ADA), z napływem XRP o łącznej wartości 7 milionów dolarów – największy tygodniowy napływ od kwietnia – i ADA o wartości 4,5 miliona dolarów.

Według danych CoinGecko, ether nadal uzurpuje sobie status bitcoina jako najczęściej handlowanego aktywa kryptowalutowego na szerszym rynku kryptowalut. W ciągu ostatnich 24 godzin wartość ETH w obrocie wyniosła około 37,4 miliarda dolarów – drugie miejsce po stablecoinie USDT, którego dzienny wolumen wyniósł 75,5 miliarda dolarów. Dla porównania, BTC przetworzył 32,9 miliarda dolarów w 24-godzinnym oknie handlowym.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jak kupić akcje tesla | kurs lotos | notowania pkn | s&p500 | jsw notowania | notowania mercator | kurs akcji lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here