Naga MarketsMoneta bitcoinZgodnie z wczorajszym raportem opublikowanym przez firmę badawczą Chainalysis – spośród blisko 460 mln adresów Bitcoin, tylko 37% jest “ekonomicznie istotnych”, czyli ma znaczenie dla sieci. Jak wskazuje również raport – w okresie od sierpnia do października 2018 r. zrealizowano transakcje o wartości około 41 mld USD, podczas gdy tylko 9 mld USD miało realną wartość ekonomiczną.


Chainalysis, firma ukierunkowana na wykrywanie połączeń między jednostkami w łańcuchu Bitcoin oraz pomagająca firmom zajmującym się tą kryptowalutą w wykrywaniu oszust – wydała wczoraj raport, w którym wskazuje, że przeanalizowany łańcuch blokowy najbardziej rozpoznawalnej kryptowaluty w zaledwie 37% posiada znaczenie ekonomiczne

Niewielki procent adresów ma wpływ na środowisko cenowe kryptowaluty

Jak pisze firma – do tej pory blokowy łańcuch Bitcoina tworzy sieć blisko 460 milionów adresów, które mogą wysyłać i odbierać monety, którą może mieć każda osoba fizyczna lub prawna. Co więcej – każda z nich może mieć również dowolną liczbę adresów. Dlatego też po przeprowadzonej analizie łańcucha firma Chainalysis wskazuje, że ze wszystkich obecnych adresów tylko 37 procent (172 milionów adresów) ma ekonomiczny wpływ na walutę, podczas gdy tylko 27 milionów z nich faktycznie posiada kryptowalutę na swoim adresie.

Zobacz również: Bitcoin rośnie 5. dzień z rzędu i nie chce się zatrzymać

Analiza łańcuchowa wykazała, że z wymienionych powyżej 37 procent adresów, 86 procent – czyli 147 milionów – należy do serwisów takich jak giełda czy rynek darknet (będący internetem, który wykorzystuje niestandardowe protokoły komunikacyjne i porty, aby nieco utrudnić ujawnienie cyfrowej tożsamości użytkowników). Jak już wspomniano, zaledwie 20 procent wartości transakcji Bitcoin to transfer gospodarczy. Jak pokazuje wykres Chainalysis, w okresie od sierpnia do października 2018 r. zrealizowano transakcje o wartości około 41 mld USD, podczas gdy tylko 9 mld USD miało realną wartość ekonomiczną.

Z kolei firma badawcza Diar stwierdziła w swojej niedawne analizie, że inwestorzy instytucjonalni przesunęli się bardziej w kierunku wyższej płynności na rynkach pozagiełdowych (OTC) na Bitcoinie. W 2018 r. giełda kryptowalut Coinbase odnotowała 20-procentowy wzrost wolumenu transakcji BTC na rynkach pozagiełdowych (OTC), podczas gdy obrót wśród firm zajmujących się fizycznym obrotem Bitciona odnotował 35-procentowy spadek wolumenu w porównaniu z tym samym okresem w 2017 r.

Może Cię zainteresować: Vitalik Buterin dotuje blockchainowe start-upy. 300 tys. USD z własnych środków!

Warto zatem zwrócić uwagę na fakt, że tak naprawdę wciąż niewielki procent całości sieci adresów łańcucha blokowego najpopularniejszej kryptowaluty ma realny wpływ na strukturę cenową i środowisko ekonomiczne Bitcoina.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCoinbase płaci klientom za edukację
Następny artykułKurs złota, srebra oraz ropy naftowej – 20 grudnia 2018 r.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here