Naga MarketsIan Balina, inwestor i doradca w dziedzinie kryptografii, który regularnie organizuje transmisje na żywo dla ponad 100 000 subskrybentów kanału YouTube, stracił wczoraj rzekomo swoje tokeny Ethereum podczas niepotwierdzonego cały czas ataku hackierskiego.


Atak miał miejsce w trakcie transmicji na żywo, gdzie recenzował wybrane ICO. Nagle został poproszony o ponowne zalogowanie się na swoje konto e-mail i odkrył, że nie ma już do niego dostępu.

Balina napisał później wyjaśnienie, prosząc swoich subskrybentów, aby pomogli mu odnaleźć prawie 2 miliony dolarów w kryptowalutach, które stracił w wyniku tego incydentu.

“Tak, jak sądzę, zostałem okradziony. Mój e-mail z college’u był wykorzystywany jako zapasowy do mojego Gmaila. Pamiętam, że dostałem wiadomość e-mail o tym, że jest on narażony na szwank i próbowałem skontaktować się z uczelnią, aby rozwiązać problem, ale nie byłem w stanie nic szybko załatwić i zrezygnowałem ze sprawy, sądząc, że jest to tylko stary email” – napisał.

Dodał, że klucze prywatne do jego portfeli były przechowywane w Evernote, który był powiązany z obiema skrzynkami mailowymi.

Niektórzy twierdzą, że Balina sfałszował całą sytuację, aby uniknąć płacenia podatków tuż przed 17 kwietnia kiedy upływa termin składania deklaracji w amerykańskim fiskusie. Portal Comparic.pl jak na razie nie znalazł jednak dowodów na poparcie tego twierdzenia.

Oświadczenie Baliny pokazuje , że przechowywał ETH na trzech różnych portfelach. Podobnie haker, który ukradł swoje fundusze, wysłał je do kolejnych trzech portfeli. Hakerskie portfele, które ujawniła Balina, posiadają salda wynoszące ponad 750 000 dolarów.

Jeżeli miejsce miał rzeczywisty incydent hakerski sprawcy wkrótce rozpoczną pranie pieniędzy, co oznaczałoby, że tokeny znikną, ponieważ zostaną zamienione na inne kryptowaluty, które są znacznie mniej wykrywalne.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here