Naga MarketsYouTuber Friz będzie produkował gry. Spółka Ekipa zadebiutuje na GPW poprzez przejęciePochodzący z Krakowa polski YouTuber, Karol „Friz” Wiśniewski jest jednym z popularniejszych i największych influencerów młodego pokolenia, który odniósł spory sukces pod internetowym szyldem Ekipa. Jak potwierdził w rozmowie z Polska Times oraz w programie Kuby Wojewódzkiego, spółka o tej samej nazwie planuje zadebiutować na giełdzie stając się producentem gier, dołączając tym samym do popularnego w ostatnim czasie trendu.

  • planach debiutu Friza na giełdzie po raz pierwszy mówiono na początku września. W procesie IPO miał pomagać mu mecenas Sławomir Mentzen
  • Następnie w październiku YouTuber ogłosił utworzenie spółki Ekipa S.A., która ma pomóc w rozwijaniu kolejnych projektów
  • W listopadzie potwierdzono chęć debitu na GPW oraz zdradzono, że spółka będzie zajmowała się produkcją gier, dołączając do jednego z najgorętszych w ostatnim czasie sektorów polskiego parkietu

Debiut na GPW był pomysłem menagera Ekipy, Łukasza Wojtycy

Filmy Friza na platformie YouTube mają łącznie już 1,5 miliarda wyświetleń, a kanały w popularnym serwisie prowadzi nie tylko on, ale również pozostali członkowie Ekipy. Zamieszkujący podkrakowską willę zespół kilkunastu młodych osób dostarcza treści internetowe, które są pilnie śledzone przez młodych odbiorców, czerpiąc również zyski ze sklepu odzieżowego Ekipatonosi. W wywiadzie dla Polska Times, Friz zapytany o to czy rzeczy te nie wystarczyły mu do poczucia spełnienia oraz skąd wziął się pomysł na debiut giełdowy odpowiedział, że był to pomysł menagera Ekipy, Łukasza Wojtycy o pseudonimie „Wujek Łuki”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łuki uznał, że dużo fajniej będzie spróbować czegoś, czego nikt jeszcze na YouTube nie robiłprzyznawał w rozmowie z Polska Times Karol Wiśniewski. To właśnie Wujek Łuki zdradził również szczegóły całego procesu przeniesienia działalności operacyjnej oraz brandu Ekipy liczącej obecnie jedwnastu członków do spółki akcyjnej. Kanały YouTube oraz sklep odzieżowy mają być bazową częścią spółki, jednak Friz myśli również o rozwijaniu innych biznesów, o których do tej pory zbyt wiele nie mówiono.

Chociaż YouTuber nie zdradził dokładnych szczegółów to poinformował, że wchodzi w świat gamingu jako studio produkujące gry. Jego menager dodaje, że ambicją Ekipy nie jest zatrzymanie się na rynku polskim, ale promocja nowych tytułów również zagranicą, gdzie z innymi produkcjami nowa spółka chce konkurować wysoką jakością.

Debiut giełdowy Ekipy był również jednym z tematów rozmowy Friza z Kubą Wojewódzkim we wtorkowym odcinku talk-show polskiego celebryty. Zachowując tajemniczość Karol Wiśniewski zdradził jedynie, że tradycyjny debiut na GPW nie będzie miał miejsca ponieważ prowadzona przez niego spółka chce przejąć inny podmiot, który zmieni nazwę na Ekipa S.A. Przejęcie ma mieć miejsce w przyszłym roku, a firma prowadzi obecnie ofertę prywatną.

Jak można się domyślić, informacja od razu wywołała spekulację na temat, którą spółkę notowaną na GPW będzie chciał przejąć polski YouTuber oraz gorącą dyskusję dotyczącą bańki na rodzimym sektorze gamingowym.

Dom Ekipy i Daily w serwisie YouTube

O Frizie zrobił się głośno za sprawą projektu Dom Ekipy, a także wyzwania Daily, podczas którego przez rok filmy pojawiały się codziennie. W wywiadzie dla Polska Times, Karol Wiśniewski zdradza, że kolejnym pomysłem Ekipy jest wprowadzenie ich spółki na giełdę.

Friz pokazał kawałek dokumentu mówiącego o planowanym debiucie na giełdzie spółki EKIPA S.A. Holding. Jednakże, data została zasłonięta, a zatem debiut wciąż pozostaje owiany tajemnicą.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here