Naga MarketsyoutubeCzęść treści związanych z kryptowalutami jest przywracanych na YouTube po kilku dniach ich blokowania i usuwania. Przypomnijmy, że cała sprawa zaczęła się przed świętami. Platforma video zaczęła bez ostrzeżeń usuwać filmy, których głównym tematem były cyfrowe waluty – nie liczyło się to, czy było to nagranie edukacyjne czy związane z piramidą finansową.

 

Powrót na YouTube

Ponoć krypto-youtuberzy otrzymują już następujące wiadomości:

„Witaj, to był błąd z naszej strony podczas procesu sprawdzania – Twój film powinien zostać przywrócony, a ostrzeżenia anulowane. Daj nam znać, jeśli jest inaczej! ”

Chociaż zespół YouTube’a przyznał się do pomyłki platformy, pewna liczba YouTuberów nabrała już nieufności do platformy. Ponadto żyła w niepokoju przez okres świąt.

Topowy uczestnik tej części rynku, Carl The Moon, wyjaśnił:

„YouTube przyznał, że to pomyłka, ale poważnie wpłynęło to na działalność youtuberów. Jednak największą rzeczą, której nauczyłem się jako youtuber, jest nie ufanie Youtube.”

W poszukiwaniu zdecentralizowanych platform

Chociaż treści związane z kryptowalutami są przywracane, wielu youtuberów wyraziło zainteresowanie przejściem na platformy społecznościowe oparte na blockchainie w celu ochrony swoich treści.

LBRY, zdecentralizowana platforma udostępniania i publikowania treści, z której korzystało dotąd ponad 500 000 osób, powiedziała Cointelegraph, że prawie 200 000 osób zaczęło korzystać z jej narzędzi tylko w ostatnim miesiącu.

Konto LBRY na Twitterze, @LBRYio, napisało na Twitterze, że wpłynęło to na youtuberów, aby “zsynchronizowali swoje treści z biblioteką” na wypadek, gdyby YouTube ponownie usunął ich nagrania.

Co więcej, niektóre z największych nazwisk w branży blockchain i kryptowalut również dzielą się swoimi przemyśleniami na Twitterze.

Założyciel i dyrektor generalny Binance, CZ, napisał na Twitterze:

„To dobry przykład krótkoterminowego niepowodzenia, ale prawdopodobnie dobry w dłuższej perspektywie. Pozwoli na pojawienie się nowych platform z większą swobodą. Ludzie będą tworzyć treści i publikować je gdzie indziej.”

CEO i założyciel TRON, Justin Sun, również wpisał się na Twitterze swoją wizję platformy video:

“Będzie istniała w Internecie na zawsze i będzie dostępna zawsze i wszędzie!”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here