Naga MarketsJanet Yellen Fed FOMC
Nie o polityce monetarnej, a o… bankach wypowiadała się Janet Yellen przed amerykańską Komisją.

Janet Yellen wystąpiła dziś przed Izbą Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, a konkretniej przed członkami Izby tworzącymi Komitet Usług Finansowych. Jednak przygotowane przez prezes Fed oświadczenie rozczarowuje rynki…


Skąd to rozczarowanie? Przede wszystkim z powodu braku jakichkolwiek wzmianek na temat amerykańskiej polityki monetarnej czy stanu gospodarki. Inwestorzy oczekujący wskazówek dotyczących przyszłych decyzji FOMC musieli obejść się smakiem. O czym zatem mówiła Janet Yellen?

Te artykuły również Cię zainteresują
Przede wszystkim przyznała, że Rezerwa Federalna rozważa zmianę formy stress testów jakimi poddawane są amerykańskie banki w taki sposób, aby oddawały one w pełni możliwe zawirowania rynkowe wynikłe z potencjalnego kryzysu finansowego. Celem działań Fed ma być utwierdzenie zarówno Rezerwy jak i amerykańskiego społeczeństwa, że dramat lat 2008 – 2009 się nie powtórzy.

Yellen przedstawiła również pierwsze wyliczenia, które wskazują, że dla ośmiu – systemowo ważnych – amerykańskich banków, nowe zasady oznaczać będą konieczność podwyższenia wymaganych rezerw kapitałowych. O bankach systemowo ważnych mówimy w momencie, kiedy upadek jednego z nich może przyczynić się do kryzysu całego sektora. Warto również zauważyć, że amerykański sektor finansowy jest na tyle rozbudowany i na tyle ważny, że owa systemowość oznacza de facto globalne skutki możliwych bankructw.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJSW odbija od kluczowego wsaprcia
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – EURUSD, GBPUSD, USDJPY
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here