Naga Markets


danske-bank-logoDzisiejsza pustka w kalendarzu makroekonomicznym skłania analityków Danske Bank do poruszenia po raz kolejny tematu wystąpienia Janet Yellen w Jackson Hole. Jak wypowiedź prezes Fed wpłynęła na EUR/USD?


Poznaliśmy już ton wypowiedzi Janet Yellen na sympozjum w amerykańskim Jackson Hole. Po początkowej fazie niepewności co do tego jak poprawnie ocenić słowa prezes Fed, rynek ruszył na dolarowe zakupy. Yellen okazała się dość jastrzębia pokazując inwestorom, że Rezerwa ma jeszcze coś do powiedzenia w tym roku – oceniają analitycy Danske Bank.

Ton wypowiedzi Yellen zgadzał się z tonem większości członków FOMC, których mieliśmy okazję wysłuchać przed 26 sierpnia. Choć jastrzębie humory dopisują, nie należy jednak pokładać zbytniej wiary w ostatnie komentarze Amerykanów. To co zdaniem Danske Bank zaważy nad tegoroczną podwyżką to przede wszystkim piątkowy raport non-farming payrolls.

Handlujesz na danych makro? Sprawdź zalety handlu algorytmicznego w ofercie FxPro

Choć bank zaznacza, że według opinii jego analityków euro pozostaje zauważalnie niedowartościowane, to jednak Rezerwa Federalna zapewniła nam przynajmniej kilka dni spadków na EUR/USD. W krótkim terminie, zyskiwać będą niedźwiedzie, choć Danske Bank nadal wierzy w to, że eurodolar przebije poziom 1,20 zanim na dobre powróci w rejony 1,00.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZmiana trendu w Price Action – ropa
Następny artykułAll Markets Online – Rackspace przejęty przez Apollo Global
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here