Naga MarketsW czwartkowym kalendarzu najważniejszą figurą makro będzie wystąpienie Prezes Fedu, która przed Komisją Bankową Senatu USA przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej. Rynek nie spodziewa się żadnego zaskoczenia, dlatego strategia zakładająca dalsze ograniczenie QE3 zostanie prawdopodobnie kontynuowana w najbliższych miesiącach.

O godz.16 w Stanach rozpocznie się wystąpienie Janet Yellen. Obejmująca po B.Bernanke fotel przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Yellen będzie prawdopodobnie broniła plan dalszego cięcia programu skupu aktywów w ramach programu QE3. Potwierdzają to słowa S.Pianalto, szefowej Fed dystryktu Cleveland, która powiedziała, że QE3 pomogło gospodarce. Dlatego utrzymuje się przestrzeń do pozytywnych zaskoczeń danymi z USA. Mimo najmroźniejszej od wielu lat zimy, spowolnienie koniunktury i słabsze dane nie wywołują, aż tak dużego zaskoczenia, jak wcześniej. Tym samym w kolejnych miesiącach, wraz z odbiciem koniunktury po srogiej zimie oraz powrotem danych do pozytywnej tendencji, dolar amerykański może dynamicznie zyskiwać na wartości.

Możliwe pozytywne zaskoczenie

W kontekście pozostałych publikacji makro warto zwrócić uwagę na dane nt. dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku w USA. Konsensus zakłada ujemny odczyt na poziomie -1 proc. r/r (poprzednio -4,2 proc.). Ponadto z USA poznamy liczbę nowo zarejestrowanych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych (14:30). Ostatnio raport z rynku pracy zaskoczył pozytywnie, dlatego jest szansa na utrzymanie tej tendencji.

EUR/USD – 1,3653

analiza techniczna eurusd 270214

Z technicznego puntu widzenia, notowania EUR/USD dotarły już do ważnej strefy wsparcia na wysokości 1,3640, dlatego dynamika spadku powinna spowolnić, a nawet możliwe jest niewielkie odreagowanie. Rynek w najbliższych godzinach handlu będzie wyciszał się w oczekiwaniu na ważne dane makro. Większa zmienność pojawi się dopiero po godz.14.30. Na uwagę zasługuje formacja podwójnego szczytu na wykresie dziennym. Linia szyi na wysokości 1,3685 została przełamana, dlatego niedźwiedzie otworzyły sobie drogę w rejon 1,3590.

Krzysztof Wańczyk, ING SecuritiesConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here