Naga MarketsJanet Yellen, prezes FED

Janet Yellen, przewodnicząca Fed, w otwierającym wystąpieniu w Jackson Hole stwierdza, że wszelkie zmiany regulacji rynków finansowych powinny być ostrożne oraz niezbyt szeroko zakrojone. Yellen zaznacza, że na obecna sytuacja na rynkach jest wyraźnie zdominowana przez trading algorytmiczny. Yellen dodatkowo pokusiła się o skomentowanie efektów polityki Fed. Jej zdaniem progres 


w osiągnięciu celu dualnego jest bezsprzeczny. Wzmianki dotyczące ostrożnych reform sektora finansowego przyjmowane są jako przyjęcie przez szefową Fed lekko gołębiej pozy. W pierwszej reakcji EUR/USD notuje ponad 60-pipsowy ruch do poziomu 1,1860. Na rynku spekuluje się, że tak gwałtowna deprecjacja dolara została spowodowana masową realizacją zleceń stop-loss.

Yellen rozczarowała inwestorów bowiem w swoim wystąpieniu nie porusza w ogóle tematów związanych z polityką monetarną bądź mogących dawać wskazówki odnośnie do zamierzeń Rezerwy Federalnej. Yellen nie powiedziała nic negatywnego dla USD. Przy wciąż dominującym, negatywnym nastawieniu do dolara brak jastrzębich wzmianek wystarczył by wywołać falę wyprzedaży, w ramach której EUR/USD naruszył górne ograniczenie przedziału wahań. Mimo to należy zachować czujność.

Bartosz Sawicki, Kierownik Departamentu Analiz, DM TMS
Kornel Kot, Analityk Rynków Finansowych, DM TMSConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here